Українська делегація на чолі із заступником Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Наталією Форсюк провела офіційні переговори з Європейським інвестиційним банком щодо укладення Фінансової угоди «Міський громадський транспорт України ІІ». Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Ми поступово рухаємося до фінальної частини підготовки та впровадження проекту «Міський громадський транспорт України ІІ», який реалізуємо спільно з ЄІБ. На цей раз проект передбачає закупівлю виключно електричного громадського транспорту, що позитивно відобразиться на екологічній ситуації міст і наблизить нас до європейських стандартів. Сьогодні були проведені офіційні переговори делегацій ЄІБ та України щодо укладення відповідної Фінансової угоди за цим проектом. Її ратифікація дасть старт змінам щонайменше у 18 українських містах», – зазначив очільник Міністерства.

Переговори відбулися відповідно до Розпорядження Президента «Про делегацію України для участі у переговорах з Європейським інвестиційним банком щодо укладення Фінансової угоди «Міський громадський транспорт України ІІ». За результатами проведення було підписано протокол переговорів.

Довідково

Європейський інвестиційний банк є партнером України у фінансуванні інфраструктури громадського транспорту з 2007 року. Проект технічної допомоги «Міський громадський транспорт України», фінансований ЄІБ, сприяє успішній реалізації Міністерством інфраструктури та містами-учасниками підпроектів з оновлення міського громадського транспорту.

Проект також впливає на безпеку дорожнього руху в сільській місцевості, розвантажуючи транспортні шляхи та стимулюючи перехід з приватного на громадський транспорт. Крім цього, поступово наближає Україну до відповідних технічних нормативів, які відповідають чинним стандартам ЄС.