«Для удосконалення процесу проведення перевірок в рамках ринкового нагляду для інспекторів розпочався курс підвищення кваліфікації спільно з ДСНС, Держпраці, НМУ ім. Богомольця, Національним авіаційним університетом та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Цей навчальний інтенсив охопить всі напрямки контролю та якості нафтопродуктів», – зазначив Андрій Мальований.
Він, зокрема, нагадав, що ДЕІ має повноваження на ринковий нагляд за деякими видами нафтопродуктів.
«Держекоінспекція здійснює контроль якості нафтопродуктів.
Йдеться про процедуру ринкового нагляду (здійснюється згідно з постановою КМУ від 28.12.2016) за бензином, дизельним, судновим та котельним паливом.
ДЕІ виконує документальну перевірку продукції, тобто, відповідність паспортів якості пального технічним вимогам», – зазначив Андрій Мальований.
Здійснення цієї процедури потрібне для контролю якості та безпечності пального.
«Кваліфікована робота наших інспекторів дозволяє виявляти відхилення в характеристиках пального та виносити приписи про їх ліквідацію. Відповідно, цим ДЕІ контролює безпеку пального для кінцевого споживача.
Так, впродовж 3 кварталів 2020 року в рамках ринкового нагляду Держекоінспекція винесла 166 постанов про застосування адміністративно-господарських санкцій на суму близько 5,2 мільйона гривень. Загалом проведено 634 перевірки на АЗС та автогазозаправних станціях по всій Україні», – додав Андрій Мальований.