Керівництво ВМС України із представниками Великої Британії обговорили актуальні напрямки двостороннього співробітництва, зокрема, проєкт зі створення ракетних катерів

В Одесі відбулася зустріч командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірала Олексія Неїжпапи та аташе з питань оборони при Посольстві Великої Британії в Україні, комодора Королівських ВМС Тіма Вудза.

Мета заходу – обговорення поточного стану та перспективних напрямів двостороннього військового співробітництва між українською й британською сторонами.

Контр-адмірал Олексій Неїжпапа ознайомив британську делегацію з актуальною безпековою ситуацією в Азово-Чорноморському регіоні й розповів про виклики і загрози, які виникають з морського напрямку. Ключовою темою розмови стало обговорення напрямків нарощування бойового потенціалу України в Чорному та Азовському морях.

Керівник національного флоту поінформував іноземних партнерів про розвиток спроможностей ВМС ЗС України. Зокрема, про підсилення корабельно-катерного складу, питання розвитку протимінної діяльності в басейні Чорного та Азовського морів, протидиверсійної боротьби, надійного захисту торговельних портів, пунктів базування і морегосподарського комплексу та розвитку військової освіти.

Сторони обговорили аспекти реалізації проєкту зі створення ракетних катерів та оснащення їх найсучаснішими системами озброєння й автоматизації відповідно до найкращих практик держав-членів НАТО.

Фото автора