Сьогодні, 29 листопада, Міністр інфраструктури Владислав Криклій перебуває у складі делегації Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із дводенним робочим візитом у Туреччині. У рамках цієї поїздки під головуванням Прем’єр-міністра відбувся круглий стіл з турецькими ТОП-компаніями із загальним портфелем інвестицій 5 млрд доларів США.

Сторони обговорили можливу подальшу співпрацю у впровадженні перспективних інвестиційних проектів в Україні із залученням механізмів державно-приватного партнерства.

Владислав Криклій відзначив, що Україна зацікавлена в розвитку взаємовигідного інвестиційного співробітництва з Туреччиною і вже має позитивний досвід співпраці з турецькими компаніями.

Очільник Міністерства повідомив, що нещодавно Уряд України затвердив перелік пріоритетних для держави інвестпроектів на найближчі 3 роки і 40% цього списку складають саме проекти у галузі інфраструктури та транспорту. Тому українська сторона буде рада бачити більше турецьких компаній в Україні, які готові відповідально і за конкурентною вартістю брати участь в реалізації масштабних інвестиційних проектів.

Владислав Криклій розповів про перші успішні приклади такого партнерства – підписання концесійних договорів у морських портах «Ольвія» та Херсон із загальним обсягом інвестицій близько 134 млн доларів США. На черзі – концесії залізнично-поромного комплексу та першого і контейнерного терміналів порту «Чорноморськ», пасажирського комплексу в порту Одеси, а також морських торговельних портів у Бердянську та Ізмаїлі.

Міністерство також продовжує активну підготовку проектів ДПП у дорожній і залізничній галузях. Відтак, вже завершена розробка пре-ТЕО щодо 6-ти пілотних ділянок доріг протяжністю 1400 км, які будуть реалізовані в рамках Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі. Крім цього, міжнародні консультанти завершили оцінку концесії вокзалів Харкова, Дніпра, Вінниці, Хмельницького, Миколаєва, Чопа та Києва із загальним обсягом інвестицій 3,8 млрд грн.

До списку перспективних проектів України також увійшло будівництво нового летовища на Закарпатті та реконструкція ще 13 регіональних аеропортів у Черкасах, Івано-Франківську, Чернівцях, Херсоні, Вінниці, Одесі, Дніпрі, Полтаві, Рівному, Сумах, Кривому Розі, Миколаєві та Житомирі. Одна із турецьких компаній виявила зацікавленість до модернізації аеропорту в Херсоні.