ЄС надасть Україні 25 млн євро фінансової підтримки на розвиток цифрової трансформації, якою займається Мінцифра

9,6 млн євро — перший фінансовий внесок, який отримає Україна у рамках проекту EU4DigitalUA. Він спрямований зробити урядову цифрову інфраструктуру функціональною і надасть підтримку в побудові надійної системи електронних послуг.

Естонська Академія електронного урядування (e-Governance Academy) керуватиме процесом імплементації та досягнення цілей.

Мінцифра з європейськими партнерами окреслили майбутні плани:

  • розробка інфраструктури для цифрового врядування
  • модернізація державних електронних послуг
  • розвиток кібернетичної безпеки і засобів захисту даних
  • візуалізація інформації щодо доступу до широкосмугового інтернету в Україні
  • продовження підключення основних реєстрів до системи обміну даними “Трембіта”
  • розробка загальнодержавного персонального ідентифікатора — державного цифрового посвідчення особи і реєстру адрес реєстрації місця проживання громадян
  • розробка електронних послуг на порталі Дія та в застосунку Дія
  • смарт-Дія та розвиток довірчих послуг
  • броадбенд платформа.

«Ми вдячні ЄС за підтримку цифрової трансформації України. Вже понад рік команда Мінцифри будує цифрову державу. Цифрова трансформація є ключем до реформи будь-якої сфери. Ми вже це продемонстрували на прикладі галузі містобудування та адміністративних послуг. Підтримка цифрової трансформації в Україні — це одночасно підтримка всіх ключових реформ і антикорупційної діяльності. Ми готові обмінюватись досвідом з іншими країнами та щодня вдосконалювати проекти, над якими працюємо. Завдяки допомозі ЄС Україна отримає більше якісних змін», — заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Представники ЄС наголосили: Україна досягла вражаючих успіхів у цифровій трансформації — посіла 69-е місце у рейтингу ООН серед 193 країн щодо готовності до електронного Уряду за індексом EDGI. Україна піднялася на 16 позицій у порівнянні з 2018 роком.

«ЄС підтримує подальший розвиток цифрових технологій в Україні з метою підвищення конкурентоздатності країни і сприяння подальшому наближенню України до Єдиного цифрового ринку ЄС», — зауважив під час установчого засідання проекту Голова Представництва ЄС в Україні Посол Матті Маасікас.

Мінцифра вже має успішний цифровий досвід співпраці з європейськими партнерами. Естонська Академія електронного управління ще з 2012 року здійснює реалізацію проектів з електронного врядування в Україні. Завершується проект egov4Ukraine, результатом якого є успішне запровадження системи «Трембіта» та «Вулику». Трембіта вже стала основою реєстрів країни. Лише за цей рік ми маємо понад 5 млн транзакцій — обмінів через систему.

«Ми застосовуємо передовий досвід, отриманий при розбудові “цифрового уряду” Естонії, щоб допомогти Україні в подальших кроках до створення більш прозорого і ефективного суспільства”, — наголосив Ханнес Асток, Виконавчий директор Академії електронного управління.

Проект EU4DigitalUA — це частина широкої підтримки Європейським Союзом розвитку електронного врядування в Україні. Реалізацію втілюватимуть Іспанська фундація FIIAPP Spain та естонська Академія електронного управління. Європейський Союз продовжує підтримувати цифрову трансформацію України та її гармонізацію з Єдиним цифровим ринком.