У Держводагентстві відбулося спільне засідання секцій з питань водних ресурсів та шкідливої дії вод науково-технічної ради Держводагентства в форматі відеоконференції. Участь у заході взяли члени секцій, перший заступник Голови Агентства Олексій Кузьменков, фахівці Агентства та представники водогосподарських організацій.

Основна увага під час засідання була приділена підготовці планів управління річковими басейнами. Зокрема, Наталія Осадча, завідувач відділу гідрохімії Українського гідрометеорологічного інституту, поінформувала присутніх про аналіз антропогенного навантаження від точкових та дифузних джерел забруднення та його вплив на стан поверхневих вод.

Експерт з управління водними ресурсами Олексій Ярошевич представив огляд досвіду країн ЄС у частині розробки програми заходів при підготовці планів управління річковими басейнами на прикладі Дністра.

У результаті члени секцій вирішили рекомендувати:

– Держводагентству враховувати європейські практики при розробці заходів планів управління водними ресурсами;

– Українському гідрометеорологічному інституту із залученням наукової спільноти доопрацювати Методичні рекомендації щодо визначення основних антропогенних навантажень та їхніх впливів на стан поверхневих вод, після чого провести семінар з обговорення нової редакції рекомендацій, а потім розглянути їх на черговому засіданні секції з питань водних ресурсів науково-технічної ради.

Разом з тим, Дмитро Бровко, доцент Криворізького національного університету, поінформував членів секцій щодо шляхів вирішення питання поводження з шахтними водами Кривбасу. Після дискусії пропозиції Криворізького національного університету визнали слушними та такими, що можуть бути враховані при розробці/доопрацюванні альтернативної схеми управління шахтними водами Кривбасу.