Державна екологічна інспекція буде відслідковувати незаконні вирубки лісу, розробки кар’єрів, а також фіксувати транспорт порушників за допомогою аерокосмічної зйомки. 

«Державна екологічна інспекція буде відслідковувати екологічні правопорушення за допомогою аерокосмічної зйомки. В рамках співпраці з Державною екологічною академіэю післядипломної освіти та управління будемо отримувати дані дистанційного зондування землі, які навчальному закладу надає Національний центр управління та випробувань космічних засобів», – розповів голова ДЕІ Андрій Мальований.

За його словами, завдяки такому екологічному моніторингу ДЕІ зможе не тільки виявляти порушення, а і фіксувати автівки, на яких пересувались злочинці, та оцінити загальну екологічну ситуацію в ретроспективі.

«За допомогою аерокосмічних знімків, здійснених під час зондування, ДЕІ зможе:
– виявляти незаконні розробки кар’єрів, масові вирубки лісу та інші екологічні порушення;
– фіксувати транспорт, на якому пересувались порушники;
– оцінювати загальну екологічну ситуацію в ретроспективі, порівнюючи знімки за різні періоди;
– проводити інвентаризацію та оцінку якості земель.
Це все дозволить Держекоінспекції точніше фіксувати злочини проти довкілля та швидше знаходити винуватців. А ретроспективний аналіз допоможе зрозуміти, на яких територіях потрібно проводити посилений контроль», – пояснив Андрій Мальований.

Проект проводитимуть у пілотному режимі в рамках співпраці ДЕІ та Державної екологічної академії.

«Для реалізації цього пілотного проекту буде створено спільний центр з Державною екологічною академією та Держекоінспекцією. Згодом, сподіваюся, запустимо такий аерокосмічний моніторинг на постійній основі», – додав Андрій Мальований.