АРМА набуло статусу спостерігача в Міжвідомчій мережі з повернення активів Азійсько-Тихоокеанського регіону (ARIN-AP).

Координаційна рада мережі прийняла відповідне рішення 3 листопада.

Партнерство з ARIN-AP покращить транскордонне та міжвідомче співробітництво в частині обміну інформацією з виявлення, розшуку та управління активами між установами, подібними АРМА, як в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, так і з державами-членами мережі.

Зокрема, ARIN-AP формує міжнародні зв’язки з авторитетними установами з повернення активів, формує та поширює кращу світову практику у цій сфері, сприяння підготовці кадрів з усіх аспектів боротьби з доходами, отриманими від злочинної діяльності тощо.

Переговорний процес щодо набуття статусу спостерігача був тривалим і складним та розпочався в 2017 році. Протягом кількох років АРМА презентувало свої можливості і досягнення у сфері розшуку та управління незаконними активами. У підсумку, іноземні фахівці дали позитивну оцінку інституційній спроможності та досягненням Агентства, висловивши зацікавленість у подальшій співпраці.

Станом на сьогодні ARIN-AP об’єднує 25 юрисдикцій регіону та 9 спостерігачів. АРМА стало 10-м спостерігачем в цій мережі. Слід зазначити, що Агентство стало єдиним державним органом, якому надали статус спостерігача в мережі поруч з глобальними та регіональними утвореннями, такими як  Інтерпол (Interpol),  УНЗ ООН (UNODC), Світовий банк (World Bank) та регіональні мережі з повернення активів.

Таким чином, на даний момент АРМА встановило співпрацю з глобальними інституціями CARIN, StAR, Інтерполом, EUROPOL та регіональними мережами з повернення активів у Балканському регіоні, Західній та Центральній Азії, Південній Африці, Східній Африці, Західній Африці, Карибському басейні та Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Загалом така співпраця охоплює приблизно 192 юрисдикції країн-членів, включаючи відповідні міжнародні організації.