До Всесвітнього дня моніторингу вод (18 вересня) Держводагентство започаткувало нову екотрадицію і надало активній громадськості унікальну можливість – самостійно обрати локацію для досліджень якості води.
Громадяни скористались цією можливістю і самостійно обрали локації для досліджень якості води, відмітивши 441 пункт на водних об’єктах у різних куточках країни. Найбільш популярними були річкові басейни – Південного Бугу, Дністра, Дону та Дніпра. Серед річок були найбільш популярними Південний Буг та Дністер. Велика кількість відмічених локацій припала на пункти моніторингу, які досліджуються в рамках державного моніторингу вод.
Водники Агентства опрацювали запити громадян і проаналізували їх потреби на дослідження якості води, з урахуванням соціальної спрямованості.
Водойми активного відпочинку громадян було обрано для їх діагностики та аналізу можливих забруднень.
Це 30 локацій. Зокрема, проби води відбиратимуться з:
Нагорівського озера (кар’єр) на р. Інгулець біля м. Кривий Ріг;
ставка Потерчате, що у дендропарку «Олександрія» на р. Рось;
у сквері Панорама на р. Південний Буг у м. Вінниця;
р. Збруч у смт Гусятин;
водосховища на р. Уди нижче ТЕЦ-5 у м. Харків;
Хаджибейського лиману поряд з населеними пунктами Нерубайське, Протопопівка;
технічної водойми Дарницької ТЕЦ у м. Київ та інших водойм.
Проби води у цих пунктах вже відібрано.
Наразі сучасні лабораторії Держводагентства проводять вимірювання відібраних проб води на вміст забруднюючих хімічних (пріоритетних) та фізико-хімічних речовин за європейськими стандартами.
Водники-експерти на основі результатів досліджень проводять аналіз виявлених забруднюючих речовин, можливі шляхи їх надходження до водойм та їх вплив на екосистеми і громади.
Результати досліджень незабаром будуть висвітлені на офіційних ресурсах Агентства з відкритим доступом усім громадянам та надіслані запитувачам на визначені ними електронні адреси.
Разом з тим, інформуємо, що результати проведених досліджень якості поверхневих вод на постійній основі висвітлюються на сайті Держводагентства «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів» (http://monitoring.davr.gov.ua).