Верховна Рада України прийняла у другому читанні Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками».

Документ уточнює положення Водного та Земельного кодексів, що стосуються оренди водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками.

Донедавна, для того, щоб узяти в оренду водний об’єкт треба було укладати два договори: договір оренди водного об’єкта та договір оренди землі. Така ситуація створювала необґрунтовані перешкоди у процедурі передачі водних об’єктів у оренду та порушувала права громадян і юридичних осіб.

Ухвалений Закон:

– ліквідує колізії окремих положень статті 51 Водного кодексу України щодо передачі в оренду водних об’єктів у комплексі із земельною ділянкою під ними;

– сприяє спрощенню процедури укладення договорів оренди водних об’єктів, збільшенню кількості орендарів водних об’єктів;

– сприяє оптимізації виробництва та збільшення видобутку рибної продукції;

– гарантує стабільність надходжень до Державного бюджету України від діяльності сільгосптоваровиробників України;

– посилює захист прав сільгосптоваровиробників, фермерських господарств, фізичних осіб-підприємців, які використовують у своєму виробництві зрошувальне землеробство та здійснюють спеціальне водокористування.