Морський торговельний порт «Южний» розпочав вивантаження  17 вітрогенераторів

30 жовтня до ДП «МТП «Южний» прийшло перше судно з елементами для вітряних електростанцій. Вони будуть встановлені в районі села Сичавка в Одеській області. Всього 10 суден з 17 вітрогенераторами буде вивантажено держстивідором до кінця 2020 року.

24 колонибуло вивантажено з судна BBC BANGKOK на 7 причалі.Кожний елемент важить від 60 до 80 тонн, їх довжина від 12 до 32 метрів. Вантаж обробляється відразу двома кранами марки «Кондор» зі спеціальними вантажозахватними пристроями.

«Це абсолютно новий вантаж для нашого підприємства. Не кожен український порт має відповідні потужності для прийняття такого обладнання. Оскільки вантаж специфічний та нестандартний, на ДП «МТП «Южний» були розроблені технологічні рішення по організації проїздів у вузьких місцях на території порту. Ми прораховуємо усі нюанси, щоб якісно виконати договірні обов`язки», – розповів в.о. директора Сергій Ковшар.

На підприємстві проводиться розширення дороги, щоб великогабаритні вантажі змогли без перешкод потрапити до місця призначення.

«На початку листопада очікується наступне судно, на цей раз з приводами для вітряних електростанцій. В цілому  через ДП  «МТП «Южний» планується перевести 17 комплектів запчастин для вітряних електрогенераторів. Усі деталі будуть вивантажуватися на складські площі порту, а потім вивозитися на об`єкти будівництва на спеціальних трейлерах», – зазначив в.о. директора Сергій Ковшар.

Елементи вітрогенераторів везуть з різних країн світу, таких як Нідерланди, Іспанія, Турція, Китай та інші. Найбільш габаритним вантажем стануть лопасті, довжина кожної з них сягатиме 72 метри.

17 вітряних електростанцій будуть зібрані на полігоні біля Сичавки, де для них вже встановлені фундаменти. Таке альтернативне джерело електроенергії дозволить не тільки покращити екологічну ситуацію, але й забезпечити безперебійне електропостачання у регіоні.