В Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження за участю т.в.о. Голови Костянтина Гури відбулася презентація глобальної експертної мережі, що забезпечує експертну та інвестиційну підтримку для підприємців і розробників проектів у сфері «чистої» енергетики у країнах, що розвиваються, – Private Financing Advisory Network.

«Розвиток сфери енергоефективності та «чистої» енергетики в Україні залежить не лише від законодавчих реформ та стимулів, а й від дієвих фінансових інструментів та міжнародних програм підтримки. Одним із партнерів є PFAN, що надає підтримку для підготовки якісних проектів», – наголосив Костянтин Гура під час відкриття заходу.

Детально про роботу PFAN в Україні розповів регіональний координатор мережі PFAN в Східній Європі та Центральній Азії Ростислав Марайкін. За його словами, PFAN:

консультує проекти у сфері «зеленої» енергетики, енергоефективності, декарбонізації, запобігання змінам клімату і допомагає знайти відповідне фінансування;

мобілізує приватне фінансування.

З моменту заснування PFAN підтримав понад 750 проектів по всьому світу, ще 465 проектів знаходяться в стадії розробки. З  2006 року завдяки підтримці PFAN залучено понад 1,7 млрд доларів інвестицій у 127 проектів в 27 країнах світу. Також встановлено більше 1000 МВт потужностей «чистої» енергетики.

Програма діє і в Україні, де PFAN залучив $18 млн у проекти СЕС та $2 млн у проекти із виробництва біогазу.

Детальніше про програму можна дізнатися на сайті: http://saee.gov.ua/uk/content/pfan