26-27 жовтня відбулось 35-е засідання Робочої групи з питань державної власності та практик приватизації Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за участю заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлани Панаіотіді.

Присутнім було презентовано роботу Уряду щодо впровадження принципів корпоративного управління ОЕСР у державних компаніях. 

“Для досягнення взірцевого рівня ефективності держпідприємств Україна продовжує впроваджувати стандарти Керівних принципів ОЕСР з корпоративного управління. Результати цієї роботи сприятимуть реформі корпоративного управління та підвищенню конкурентоспроможності державних компаній на міжнародних ринках”, – зазначила Світлана Панаіотіді.

Також учасники заходу обговорили ключові напрями реформи, зокрема, приватизацію державних компаній, впровадження реформи корпоративного управління в топ-15 державних підприємств, затвердження політик власності та показників ефективності наглядових рад відповідних компаній, а також  імплементацію в законодавство України сучасних міжнародних стандартів корпоративного управління.

Довідково

ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) – міжнародна організація, що об’єднує 34 розвинені країни світу. ОЕСР здійснює пошук даних та аналіз, що допомагає урядам формувати політику, яка буде реалізовуватися національними інституціями чи в рамках міжнародних домовленостей.

У 2019 році ОЕСР започаткувала проект “Підтримка реформи сектору енергетики в Україні”. Цей багаторічний проект має на меті вдосконалення корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності, конкуренцію та практику боротьби з корупцією в секторі енергетики України.