В Одесі вперше відбулася регата на кубок Івана Кулібаби

В Одесі вперше за історію Військово-Морських Сил Збройних Сил України відбулася вітрильна регата крейсерсько-перегонових яхт на кубок Івана Кулібаби, який нещодавно відсвяткував свій 100-річний ювілей.

Відтепер регату проводитимуть щороку, а кубок передаватимуть новому переможцю. Нагороду ветеран морської піхоти передав командуванню Військово-Морських Сил ЗС України напередодні — під час урочистостей з нагоди Дня захисника України.

Регата була організована за ініціативи командувача Військово-Морських Сил ЗС України та за сприяння яхт-клубу ДП «Чорноморський яхт-клуб» та Вітрильної федерації Одеської області.

У змаганнях взяли участь шість екіпажів: чотири представляли вихованці Військово-морського ліцею імені віцеадмірала В. Безкоровайного, два — курсанти Інституту Військово-Морських Сил НУ «ОМА».

За результатами змагань визначили переможців та призерів: перше та друге місце посіли учні Військово-морського ліцею, трете — вибороли курсанти Інституту ВМС.

Привітав переможців змагань з вітрильного спорту на кубок Івана Кулібаби командувач ВМС ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

— Сьогодні ми є свідками значної події — започаткування першої в історії Військово-Морських Сил курсантської вітрильної регати, яку ми присвятили 100-річчю ветерана морської піхоти Іванові Кулібабі, — зазначив командувач національного флоту. — Майже в усіх військово-морських навчальних закладах світу одним з найголовніших видів спорту, який пов’язаний з морською підготовкою, є вітрильний спорт. І ми також долучаємось до цього, адже це перша перевірка морем майбутніх військових моряків.

Усі призери регати отримали з рук командувача кубки та грамоти.