“Незалежні члени наглядових рад держкомпаній приносять кращий світовий досвід в практику корпоративного управління в Україні”, – Андрій Гайдуцький

Реформа корпоративного управління відкрила можливості використовувати в Україні міжнародний досвід трансформації держпідприємств в успішні компанії,— вважає Голова Наглядової ради ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Андрій Гайдуцький,— і тут важливо було залучити до наглядових рад незалежних членів. «Вони, як правило, вже мають багаторічний досвід корпоративного управління. Багато з них були або є членами рад директорів іноземних компаній, де корпоративне управління було впроваджено 30–50 років тому »,— розповів він виданню «Новое время».За словами Андрія Гайдуцького, нові технології там також впроваджувалися раніше, а значить члени наглядових рад з таким досвідом можуть підказати, як в Україні з меншими зусиллями успішно впровадити стратегії розвитку держкомпаній.

«Незалежні члени наглядової ради мають європейські цінності, вимагають прозорості в роботі і вимагають, щоб компанія показувала динаміку поліпшення фінансових показників, а менеджмент виконував затверджені наглядовою радою ключові показники ефективності роботи»,— пояснює Андрій Гайдуцький.

Як стверджує Глава Наглядової ради ДП «АМПУ», якісне корпоративне управління дозволяє ефективно впроваджувати стратегію на 5–10 років, розвивати системи контролю, управління ризиками, антикорупційну політику і багато іншого. «Фактично, наглядова рада і є тією «інвестиційною нянею», про яку говорить президент України. Саме наглядова рада стежить за розвитком, зростанням компанії, намагається зробити її прибутковою, а значить — інвестиційно привабливою»,— зазначив Андрій Гайдуцький.

При цьому важливо доносити значимість корпоративного управління в держкомпаніях. Це дозволить прискорити передачу до наглядової ради ряда повноважень, таких як призначення менеджменту, затвердження фінансових планів і стратегії компанії. Адже, в результаті, за успішний розвиток компанії відповідає саме наглядова рада.

Нагадаємо, формування незалежних наглядових рад в найбільших держкомпаніях є обов’язковим згідно із Законом № 1405-VIII. Незалежні наглядові ради повинні бути створені в державних унітарних підприємствах і господарських товариствах, у статутних капіталах яких 50% + акцій (часток) належать державі, а також активи яких за останній рік перевищували 2 млрд грн, а чистий дохід — 1,5 млрд грн.

Детальніше

2020101903