- Варіанти виходу круїзного бізнесу з коронавірусної кризи і передбачувані терміни повної «реабілітації» індустрії морських подорожей у період post-covid стали основними темами щорічної міжнародної туристичної виставки-конференції SeatradeCruise.
- Форум, який відбувся на днях у віртуальному режимі, об’єднав на електронній дискусійній платформі представників провідних світових туроператорів, міжнародних пасажирських портів і топ-менеджерів більше 30 круїзних ліній.
Україну на SeatradeCruiseVirtual представляв Одеський порт. Загалом впродовж трьох днів роботи виставки українська сторона провела на своєму віртуальному стенді п’ятнадцять зустрічей В2В («бі-ту-бі») з міжнародними партнерами, серед яких були представники круїзних ліній Pullmantur Cruises, Compagnie Du Ponant, Scenic Luxury Tours, Virgin Voyages, Princess Cruises, Fred Olsen Cruise Line, SilverSea Cruises і Azamara Cruises.За словами начальника адміністрації Одеського порту Руслана Сахаутдінова, переважна більшість учасників переговорів проявили інтерес до Чорноморського регіону та підтвердили наміри відновити круїзні маршрути північніше Босфору у 2021–2022 рр.
– Насправді оптимістичною новиною для нас стала спільна заява компаній SilverSea Cruises і Azamara Cruises, які входять в американський холдинг Royal Caribbean Cruises, про те, що департамент безпеки вказаного холдингу визнав Чорноморський регіон абсолютно безпечним для пасажирів,— розповів Р. Сахаутдінов. – Ця заява по суті підтверджує актуальність 14 заявок на суднозаходи в Одеський порт круїзних лайнерів цих двох компаній у 2021–22 рр. Більше того, дана заява є знаковою для всіх пасажирських портів Чорного моря, якщо взяти до уваги той факт, що протягом останніх п’яти років американський департамент з безпеки взагалі не рекомендував заходи круїзних лайнерів в деякі порти Східного Середземномор’я і у Чорне море у зв’язку з політичною нестабільністю у вказаних регіонах.
Як зазначив далі начальник адміністрації Одеського порту, виставка-конференція SeatradeCruiseVirtual засвідчила готовність більшості гравців круїзного ринку відновлювати бізнес на нових принципах гарантування безпеки туристів в умовах епідемії вірусних захворювань. Гарантією успішного «старту», за словами експертів, є тісна взаємодія трьох сторін: держави (міських структур), порту і круїзних ліній, які планують здійснювати суднозаходи в період post-covid. Саме така тристороння співпраця дозволить максимально убезпечити пасажирів, які прибувають на круїзних лайнерах в порт (місто), місцевих жителів, а також вчасно відреагувати на спалах інфекції на борту судна і запобігти подальшому поширенню вірусу. За попередніми прогнозами, озвученими на туристичному форумі, повністю відновитися круїзна індустрія буде здатна не раніше, ніж у 2022 році. У цьому контексті найоптимістичніший сценарій наступного року – відновлення обсягів круїзних перевезень на 50-70% у порівнянні з докризовими показниками.