Усі міністерства повинні прискорити ефективну взаємодію з Верховною Радою та роботу над підзаконними актами Уряду у сфері євроінтеграції України. На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час наради із заступниками міністрів з питань європейської інтеграції.

«Декларація останнього Саміту Україна-ЄС була однією з найбільш успішних за останні 5 років, що також визнали представники Європейської Комісії. Під час Саміту ми встановили надзвичайно амбітний порядок денний і Президент України передав європейській стороні позиційний документ щодо оновлення Угоди про асоціацію та поглиблення торговельного й секторального співробітництва, які ми впродовж останніх місяців обговорювали з бізнесом. Ключові реформи потребують втілення в законодавстві, тому важливо посилювати роботу і комунікацію з Верховною Радою та її профільними комітетами за вашими напрямками. Щоб були чіткі результати уже до засідання Ради асоціації», – зазначила Ольга Стефанішина.

Віце-прем’єр-міністр також повідомила, що в рамках підготовки установчого засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС буде надана оцінка прогресу виконання Угоди про асоціацію та визначені майбутні пріоритети роботи міністерств.

«Україна наближається до рубежу, де ми виконали більш ніж 50% зобов’язань щодо адаптації законодавства за Угодою про асоціацію. Відтак ми будемо посилювати моніторинг впровадження вже ухваленого законодавства, яке має ефективно працювати для українців», – розповіла Ольга Стефанішина.

Заступники міністрів з євроінтеграції поінформували щодо поточного стану роботи за своїми напрямками, хід ухвалення необхідного законодавства та підзаконних актів. Зокрема, щодо запуску системи авторизованих економічних операторів, імплементації закону про донорство крові, розробку законопроектів про захист прав споживачів, енергоефективність, внутрішній водний транспорт, перевезення небезпечних вантажів та мультимодальні перевезення, ратифікацію документів у сфері гендерної рівності, Дунайську стратегію та інші питання.