Представники ДП «АМПУ» взяли участь в стартовій нараді проекту DIONYSUS

8 вересня 2020 р. пройшла стартова онлайн-нарада проекту DIONYSUS у якій взяли участь понад 120 фахівців з розвитку портів, з країн дунайського регіону ЄС, України та Молдови.

Учасники робочих груп висловилися про свої мети та завдання і досягли загального розуміння і згоди по загальним цілям проекту DIONYSUS.

Керівники робочих груп доповіли про структуру проекту, етапах його виконання протягом 2020-2022рр. та намітили форму взаємодії учасників проекту для його успішної реалізації.

Проект DIONYSUS буде зосереджений на рішенні основних регіональних проблем в управлінні інфраструктурою і плануванні, виділяючи ключові дії, необхідні для підтримки транспорту Дунаю і плануванні портової інфраструктури.

Результати DIONYSUS будуть використані при розробці політики розвитку транспортних коридорів за допомогою звітів і рекомендацій з аналізу існуючих проблем.

Проект забезпечить основу для виявлення недоліків в інфраструктурі залізничного і автомобільного доступу до портів Дунаю і консолідації інвестиційних потреб на основі аналізу ринку.

Узгодження планування портів з транспортною інфраструктурою і регіональними планами економічного розвитку дасть рекомендації щодо їх адаптації відповідно до пріоритетів сектору.

Будуть розроблені цільові і спеціалізовані тематичні дослідження для контейнерних послуг і сільськогосподарських продуктів.

Також буде розроблено Генеральний план інфраструктури для індустрії річкових круїзів.

Основні результати будуть складатися з планів розвитку портів, а також операційних та бізнес-моделей для підтримки якості, сталого розвитку та інвестиційних рішень.

Всі результати проекту будуть забезпечувати узгодження з конкретними цілями ЄС в галузі транспорту, TEN-T і політики згуртування, включаючи наступні Багаторічні фінансові рамки (2021-2027рр), що зробить проект DIONYSUS ключовим інструментом для сприяння реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

Довідка:

Дунайська транснаціональна програма є фінансовим та євроінтеграційним інструментом. Метою програми є розвиток громад в 14 країнах Дунайського регіону (Австрія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Німеччина, Угорщина, Молдова, Чорногорія, Румунія, Сербія, Словенія, Словаччина та Україна) шляхом зміцнення транскордонного співробітництва.

Програма сприяє якісним змінам регіону через фінансування проектів спрямованих на підвищення конкурентоспроможності бізнесу, інвестування в соціальні інновації, розвиток енергоефективності, розбудови інституційної спроможності та  подолання екологічних загроз.

1 липня2020року,АдміністраціяморськихпортівУкраїнирозпочала виконаннязаходів, в рамках спільного проєкту — Дунайської  транснаціональної програми — «Integrating the Danube waterway into smart and sustainable multi-modal & intermodal transport chains of cargo and passengers» (скорочено – DIONYSUS),що фінансується за рахунок грантових коштів ЄС та має розкрити транспортний потенціал Дунаю для усіх країн, що розташовані вздовж ріки.

2020100901