Вперше за історію незалежної України у басейні Дніпра буде проведено скринінг забруднюючих речовин. Протягом тижня, починаючи з 7 жовтня, триватиме відбір проб води та біоти. Всього для дослідження планується відібрати 27 зразків поверхневих вод та 5 зразків біоти. Усі вищезгадані матеріали будуть відправлені на дослідження до Словаччини в Інститут навколишнього середовища. Саме там розташована одна з найкращих лабораторій Європейського Союзу.

Зразки дніпровської води та біоти будуть досліджені шляхом хімічного скринінгу, який здатний виявити понад 2 000 сполук. Також буде проведено нецільовий скринінг який спроможний виявити понад 65 000 сполук. В пріоритеті, визначення речовин згідно з Водною Рамковою Директивою ЄС. Серед яких-стійкі органічні забруднювачі, пестициди, інсекциди, фармацевтичні препарати тощо.

«Сьогодні ми можемо наочно бачити що відбувається з поверхневими водами Дніпра. Масове цвітіння та синьо-зелені водорості заполонили річку. В першу чергу, ми хочемо з’ясувати у чому першопричина. Після дослідження ми отримаємо інформацію, в якому стані взагалі Дніпро по всіх параметрах», – повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Результати скринінгу стануть основою для формування переліку басейнових специфічних показників. На них, в свою чергу, буде базуватися програма діагностичного моніторингу басейну Дніпра.

Скринінг забруднюючих речовин у басейні Дніпра став можливий за підтримки проекту Європейського Союзу «Водна ініціатива + для країн Східного партнерства» EUWI+