Рада порту підтримала проєкт Плану розвитку спеціалізованого морського порту Ольвія

Загальні показники за 9 місяців на 49,1% перевищили показники аналогічного періоду минулого року. Такого стрімкого зростання вантажопереробки вдалось досягти за рахунок зернових вантажів, що займають лідируючу позицію в номенклатурі вантажів, будівельних, чорних металів та за рахунок залучення нових вантажів, таких як вугілля, а також хімічних та мінеральних добрив.

Наступні питання включали в себе стан виконання діючого Плану розвитку порту та оновлення Плану розвитку спеціалізованого морського порту Ольвія у зв’язку з завершенням короткострокового періоду реалізації заходів та наданням пропозицій щодо включення нових проєктів розвитку морського терміналу ТОВ «Компанія «Євровнєшторг».

Представлений проєкт Плану розвитку спеціалізованого морського порту Ольвія на коротко- (5 років), середньо- (10 років) та довгострокову перспективу (25 років) сформовано з урахуванням планів розвитку підприємств, що здійснюють свою діяльність в СМП Ольвія. Першим роком короткострокової перспективи визначено 2021 рік. Також враховано інвестиційну пропозицію, визначену концесійним договором — «Будівництво універсального перевантажувального комплексу». Даний проєкт відповідає рішенню Уряду щодо реалізації пілотного концесійного проєкту в спеціалізованому морському порту Ольвія.

Як наголосив начальник філії «Ольвія» Андрій ЄГОРОВ: «Після завершення перехідного періоду ми очікуємо надходження інвестиційних пропозицій до Плану розвитку від переможця концесійного конкурсу ТОВ «Кютерміналз Ольвія» та портового оператора ДП «Укроборонсервіс». Адміністрація порту завжди відкрита до діалогу та буде максимально сприяти у залученні інвестицій в гавань розвитку».

Учасниками Ради було прийнято рішення щодо доцільності внесення змін та прийняття Плану розвитку в представленій редакції, після чого документ буде направлено на затвердження до апарату управління ДП «АМПУ» та погодження Міністерством інфраструктури України.

 

2020100712