Спільно з Європейським інвестиційним банком та активною міською владою Міністерство інфраструктури продовжує впровадження проекту “Міський громадський транспорт України І”, який передбачає оновлення парків громадського транспорту у різних українських містах. Вже до кінця цього року планується укласти угоду з ЄІБ щодо реалізації другої частини проекту – “Міський громадський транспорт ІІ”. Про це заявив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій за підсумками зустрічі з Віце-президентом ЄІБ Ліляною Павловою сьогодні, 6 жовтня. Зустріч відбулась у рамках 22-го Саміту Україна-ЄС, що наразі проходить у Брюсселі.

“Я щиро вдячний нашим постійним партнерам із Європейського інвестиційного банку за плідну співпрацю та допомогу в реалізації проекту “Міський громадський транспорт України І”. Завдяки йому у різних містах по всій країні зараз оновлюються тролейбусні, трамвайні та автобусні парки, замінюється застарілий громадський транспорт на новий – більш зручний, екологічний та сучасний. Ми своєю чергою ініціювали продовження цього важливого для наших міст проекту. І я вдячний, що європейська сторона підтримала нас у цьому. Зараз ми тісно співпрацюємо з консультантами проекту щодо підготовки відповідної документації. І сподіваємось вже наприкінці цього року укласти угоду, щоб починати втілювати його у життя”, – зазначив очільник Міністерства.

За його словами, цього разу проект “Міський громадський транспорт ІІ” включатиме лише підпроекти з розвитку екологічного громадського транспорту: закупівлі трамваїв, тролейбусів, рухомого складу метрополітену та електробусів.

У ході зустрічі Владислав Криклій подякував Ліляні Павловій за готовність ЄІБ підтримати реалізацію проекту Укравтодору «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження», а також за співпрацю у підготовці проекту «Логістична мережа (Модернізація та цифровізація Укрпошти)», що передбачає надання кредиту у розмірі 30 млн євро на будівництво 3-х нових та сучасних сортувальних центрів, 20 депо і відповідної ІТ-інфраструктури для покращення якості та швидкості поштових послуг.

Крім цього, сторони обговорили співпрацю за низкою проектів, що готуються до запуску наступного року. Це:

проект «Транспортний зв’язок в Україні – Фаза ІІ», що включає підпроекти у залізничній та автомобільній галузі, а також на транспорті;

проекти з розвитку регіонів Приазов’я (так званий «Азовський пакет»), що передбачає підвищення пропускної спроможності та електрифікацію залізниці Запоріжжя-Маріуполь, капітальний ремонт автомобільної дороги М-14 на ділянці Херсон-Маріуполь та концесію морського порту Бердянськ;

проект «Безпека дорожнього руху в містах України ІІ», покликаний знизити смертність, травматизм і аварійність на дорогах міст шляхом поліпшення міської дорожньої інфраструктури та реновацій вулиць;

проект розвитку аеропорту “Бориспіль”, що передбачає реконструкцію льотної зони №2 з будівництвом нової злітно-посадкової смуги, облаштуванням сучасного радіо- та світлотехнічного обладнання та іншої інженерної інфраструктури;

електрифікація залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка;

проект щодо покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до міста Києва;

проект «Європейські дороги України ІІІ» (Проект «Розвиток транс’європейської транспортної мережі»).

 Довідково

Європейський інвестиційний банк є партнером України у фінансуванні інфраструктури громадського транспорту з 2007 року. Проект технічної допомоги “Міський громадський транспорт України”, фінансований ЄІБ, сприяє успішній реалізації Міністерством інфраструктури та містами-учасниками підпроектів з оновлення міського громадського транспорту.

Проект також впливає на безпеку дорожнього руху в сільській місцевості, розвантажуючи транспортні шляхи та стимулюючи перехід з приватного на громадський транспорт. Крім цього, поступово наближає Україну до відповідних технічних нормативів, які відповідають чинним стандартам ЄС.