Канадські інструктори продовжать підготовку українських курсантів у межах проєкту UNIFIER

У рамках тренувальної місії UNIFIER в Україні представники Збройних сил Канади відвідали Військову академію (м. Одеса). Канадська сторона представила особовий склад нової 10-ї ротації, яка продовжить співпрацю з вищим військовим навчальним закладом і надаватиме дорадчу допомогу протягом наступним шести місяців.

Представники Військовій академії (м. Одеса) подякували командиру 9-ї ротації канадської тренувальної місії підполковнику Раяну Стімпсону за якісну допомогу в підготовці особового складу військового вишу. Крім того, під час зустрічі було сформовано пропозиції та окреслено перспективи подальшого розвитку міжнародного співробітництва та обміну досвідом у сфері військової підготовки майбутніх офіцерів Збройних Сил України у межах проєкту UNIFIER.

Наступних пів року операцією UNIFIER керуватиме підполковник Сара Анн Хір. Канадська делегація ознайомилася з матеріально-технічною базою Військової академії, зокрема відвідала лабораторні комплекси, навчальні аудиторії та казарми тощо.

На базі академії в межах операції тривають навчальні курси з підготовки фахівців військової розвідки, десантно-штурмових військ, ракетно-артилерійського озброєння та логістики (речове, продовольче забезпечення, забезпечення підрозділів ракетним паливом, пальним й мастильними матеріалами та автомобільний транспорт) із залученням до навчального процесу на цих курсах канадських інструкторів.

Головна ідея тренувальної місії UNIFIER у Військовій академії — якісна підготовка майбутніх офіцерів до служби на посадах командного (штабного) профілю з управління службами та доданими підрозділами щодо забезпечення загальновійськового бою. Курсанти мають набувати необхідних спроможностей та опановувати процедури планування й забезпечення проведення бойових дій відповідно до стандартів і методик країн НАТО.

За словами начальника кафедри організації тилового й логістичного забезпечення Військової академії (м. Одеса) полковника Дениса Лісовенка, однією з особливостей операції UNIFIER стало створення на базі військового вишу навчального курсу L-1C для фахівців курсу підвищення кваліфікації логістичного забезпечення.

— Наразі триває перша фаза цього курсу за формою дистанційного навчання, яка вже успішно реалізується під безпосереднім керівництвом інструкторів ЗС Канади, — повідомив полковник Денис Лісовенко.