Низка економічних індикаторів дозволяють Україні прогнозувати зростання ВВП на рівні 4.6%, як це передбачено проектом бюджету на 2021 рік. Про це заявив Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю виданню «СТРАНА.ua».

«За деякими індикаторами вже бачимо відновлення економіки. На тлі карантинних обмежень у нас «просіло» споживання. Але вже чотири місяці спостерігаємо зростання роздрібної торгівлі. Помітна позитивна динаміка із споживання електроенергії. Ми досягли рівня минулого року. Знижується глибина падіння у промисловому секторі. Ринки відновлюються, як внутрішні, так і світові. Скажу більше, наш прогноз досить консервативний. Жоден інститут, який займається макропрогнозуванням, не дає Україні менше 3% зростання ВВП. Банк JPMorgan взагалі прогнозує Україні зростання ВВП в наступному році 5-6%», – повідомив Сергій Марченко.

На його думку, зростання відбудеться, зокрема, за рахунок підвищення мінімальної зарплати, що стимулюватиме споживчий попит, а також – макроекономічної стабільності.