21 вересня 2020 року розпочалась 61-ша сесія Генеральної асамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), у якій бере участь делегація Уряду України на чолі з заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександром Романішиним та директором департаменту розвитку сфери інтелектуальної власності Мінекономіки Андрієм Демчуком. Захід проходить у м. Женева, Швейцарська конфедерація, з 21 до 25 вересня 2020 року.

Під час Генасамблеї ВОІВ Олександр Романішин виступив із заявою від імені делегації Уряду України, в якій відзначив пріоритетні напрямки роботи Уряду у сфері інновацій та інтелектуальної власності, а також подякував Генеральному директору ВОІВ Френсісу Гаррі за плідну співпрацю.

“Дякую Всесвітній організації інтелектуальної власності за вагомий внесок та допомогу Україні у реалізації спільних ініціатив щодо розвитку інновацій та інтелектуальної власності. Успішне завершення інституційної реформи у сфері інтелектуальної власності є одним з ключових завдань українського Уряду, яке ми плануємо здійснити вже до кінця жовтня цього року”, – зазначив Олександр Романішин під час свого виступу.

Також протягом цьогорічної Генасамблеї ВОІВ планується ряд зустрічей членів делегації Уряду України з керівництвом ВОІВ, зокрема з Генеральним директором ВОІВ Френсісом Гаррі та директором Департаменту розвинених країн та країн з перехідною економікою Міхалем Швантнером.

Успішна реалізація цілей та ініціатив, задекларованих ВОІВ в Україні, дозволить покращити не лише інноваційний розвиток, а й налагодити міжнародну співпрацю у сфері креативних індустрій. Країни, де цінують інтелектуальну власність, мають можливість успішно здійснювати трансфер технологій і в свою чергу експортувати інноваційні продукти та товари з технологічними компонентами.

Довідково 

ВОІВ – це глобальний форум, що займається питаннями політики, зміцнення співробітництва, надання послуг та інформації у сфері інтелектуальної власності. ВОІВ є спеціалізованою установою системи Організації Об’єднаних Націй і нараховує 193 держави-члена.