Понад 3 мільйони людей отримали послуги за електронними направленнями. Понад 225 тисячам пацієнтів лікарні надали медичну допомогу або обстеження за пріоритетними послугами.
Сьогодні рівно 5 місяців, як в повному обсязі працює Програма медичних гарантій. З 1 квітня поточного року на нову систему фінансування перейшли медзаклади, що надають спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу. До цього з липня 2018 року за новою системою працювали заклади, які надають первинну допомогу.
На сьогодні Національна служба здоров’я України має укладені договори з понад 3000 надавачів медичних послуг населенню. З них – 1657 медзаклади надають спеціалізовану допомогу, серед них є 58 приватних та 4 лікарі-ФОП, 25 центрів екстреної допомоги та 1643 медзаклади «первинки», з яких 198 приватних та 351 лікарі-ФОП.
НСЗУ виплатила цим закладам за надання послуг пацієнтам за Програмою медичних гарантій у січні-серпні 38 млрд грн. З них – 23,4 млрд грн – закладам, що надають спеціалізовану допомогу (квітень-серпень), 3 млрд грн – закладам екстреної медичної допомоги (квітень-серпень) та 11,8 млрд грн виплачено закладам «первинки» (січень-серпень).
Хочемо наголосити, що у Програмі медгарантій цього року визначено п’ять пріоритетних медичних послуг, які перебувають у фокусі особливої уваги НСЗУ – лікування гострого мозкового інсульту та гострого інфаркту міокарда, допомога при пологах і у складних неонатальних випадках, а також інструментальні обстеження для ранньої діагностики онкологічних захворювань.
До закладів, що надають таку допомогу НСЗУ при контрактуванні висувала підвищені вимоги, зокрема щодо наявності у них необхідного обладнання для проведення обстеження та лікування, лікарів та медперсоналу відповідної кваліфікації. Щоб пацієнт дійсно отримував якісну послугу і належне лікування.
Вже понад 225 тисяч пацієнтів отримали медичну допомогу або пройшли обстеження за пріоритетними послугами у квітні-липні. За їхнє лікування та обстеження заплатила держава.
На сьогодні НСЗУ виплатила медзакладам за надання пріоритетних послуг пацієнтам 2 млрд грн.
Щоб отримати спеціалізовану медичну допомогу безоплатно, пацієнту потрібно мати направлення свого, або лікуючого лікаря. Зокрема, на сьогодні лікарі вже виписали понад 7 млн електронних направлень для 3 млн пацієнтів на послуги за Програмою медичних гарантій. Майже 3 млн направлень вже виконані, тобто пацієнти отримали медичні послуги, на які їх направив лікар.
Що ж до екстреної допомоги, то її пацієнту нададуть без направлення чи декларації з лікарем.
Окрім того, НСЗУ виплатила 3,5 млрд грн медичним закладам, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, або з підозрою на нього.
Для надання такої допомоги НСЗУ на сьогодні законтрактувала:
25 центрів екстреної медичної допомоги
260 закладів, які надають стаціонарну допомогу
935 закладів, в яких працюють мобільні бригади
153 заклади, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації, повністю отримали виплати за квітень.
До Програми медгарантій також входить програма реімбурсації «Доступні ліки», за якою пацієнти можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми за рецептом лікаря безоплатно або з незначною доплатою.
На сьогодні пацієнти можуть отримати 264 таких лікарських засоби, 85 з них є повністю безоплатними. Отримати ліки пацієнти можуть в понад 8,5 тисяч аптек по всій країні. Програмою «Доступні ліки» користуються 2,3 млн пацієнтів.
НСЗУ виплатила за надані аптеками ліки пацієнтам з початку року понад 600 млн грн.
На сьогодні 30 млн 400 тисяч українців уклали декларації з лікарями «первинки» та отримують медичну допомогу від свого лікаря, а держава оплачує за послуги саме тому медзакладу, в якому працює обраний пацієнтом лікар. Для отримання медичної допомоги на первинному рівні, пацієнту необхідно укласти декларацію з лікарем.