З 26 по 29 серпня 2020 року відбувся перший офіційний візит української делегації на чолі з Віце-прем’єр-міністром – Міністром з питань розвитку стратегічних галузей промисловості України Олегом Уруським до Турецької Республіки.

За ці дні в Анкарі та Стамбулі була проведена зустріч із Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом. Також відбулися зустрічі із головою Державного агентства з питань оборонної промисловості (SSB) Ісмаілом Деміром, Міністром національної оборони Хулусі Акаром, Міністром промисловості та технологій Мустафою Варанком і керівництвом багатьох підприємств ОПК Туреччини.

Було обговорено низку політичних та безпекових питань, а також аспектів розвитку двостороннього співробітництва між країнами в оборонно-промисловій сфері.

Особливо важливий акцент в процесі двосторонніх зустрічей зроблений на необхідності прискорення темпів співробітництва, спрощенні існуючих бюрократичних процесів та важливості спільного розвитку технологій та людських ресурсів.

Турецька сторона висловила бажання брати активну участь у спільних космічних проектах. Той досвід, який має Україна в процесі створення супутників дистанційного зондування Землі, для Анкари може бути також корисним.

Головним завданням двосторонніх відносин у короткостроковій перспективі є наповнити конкретним змістом дружні відносини, які склалися між державами.

У ході візиту був підписаний Меморандум про співробітництво між Міністерством стратегічних галузей промисловості України та Державним агентством з питань оборонної промисловості Турецької Республіки. Також аналогічний документ був укладений між Асоціацією підприємств авіаційної промисловості України “Укравіапром” та “SAHA Istanbul Defence & Aerospace Cluster”.

Окремо варто відзначити, що делегація на чолі з Віце-прем’єр-міністром також мала зустрічі з керівництвом та відвідала виробничі потужності авіакосмічної корпорації ТАІ, компаній Aselsan, Baykar, Roketsan, суднобудівних заводів Sedef та Yonca Onuk. Крім того, українські урядовці та промисловці ознайомилася із можливостями Асоціації оборонно-промислових та авіакосмічних підприємств Стамбула SAHA İSTANBUL Defence & Aerospace Cluster та технопарку İstanbul.

Високий рівень зустрічей та особлива увага сторін до співпраці між країнами є підтвердженням дружніх відносин, які склалися між двома державами. Наразі можна констатувати, що Україна та Турецька Республіка досягли такого рівня партнерства, що зараз вже можна говорити про стратегічний альянс, не спрямований проти когось, а зорієнтований на підвищення добробуту народів наших країн.

Сьогодні є всі передумови для подальшого розвитку та поглиблення дружніх двосторонніх відносин на взаємовигідній основі.

Українська делегація на чолі з Олегом Уруським завершила візит до Турецької Республіки Українська делегація на чолі з Олегом Уруським завершила візит до Турецької Республіки