На Раді морського порту Чорноморськ проаналізували стан виконання Плану розвитку та обговорили заходи щодо його актуалізації

28 серпня відбулось чергове засідання Ради морського порту Чорноморськ. З огляду на особливу ситуацію, пов’язану з коронавірусом, нарада вже вдруге відбувається в режимі онлайн-конференції.

Загалом у заході взяли участь 17 членів цього дорадчо-консультаційного органу та лідери профспілок. До засідання Ради порту в онлайн-режимі долучився також начальник управління стратегічного планування та розвитку ДП «АМПУ» Володимир Шемаєв.

В ході онлайн-конференції її учасники ознайомились з інформацією щодо обсягів вантажопереробки портовими операторами в акваторії за 2-й квартал та перше півріччя 2020 року та планами з реалізації проектів державно-приватного партнерства (концесії) в морському порту Чорноморськ.

Також до відома членів портового співтовариства була доведена інформація про те, що Міністерством інфраструктури України видано накази від29.05.2020 № 331 та від 24.06.2020 № 368 про підготовку до здійснення державно-приватного партнерства, а саме концесії, в межах п’ятого термінала та першого і контейнерного терміналів в морському порту Чорноморськ.

Наразі ДП «АМПУ» 20.08.2020 оголошено процедуру закупівлі консультаційних послуг з підготовки техніко-економічного обґрунтування та конкурсної документації проекту концесії залізнично-поромного комплексу ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» та відповідного майна ДП «Адміністрація морських портів України», пов’язаного із цим комплексом.

Голова Ради порту, начальник Чорноморської філії ДП «АМПУ» Олександр Басюк проінформував присутніх про оновлення Порядку складання, затвердження та контролю виконання планів розвитку морських портів України на коротко- (5 років), середньо- (10 років) та довгострокову (25 років) перспективу.

Цей документ був затверджений Наказом ДП «АМПУ» від 24.06.2020 № 166/10 з метою формування єдиного підходу та зважаючи на практичний досвід реалізації заходів Планів розвитку протягом 2014–2019 років.

Так, відповідно до зазначеного Наказу, Чорноморською філією ДП «АМПУ» буде актуалізований та приведений у відповідність до Порядку затверджений у 2014 році План розвитку морського порту Іллічівськ (Чорноморськ). При цьому короткострокова перспектива, тобто на найближчі 5 років, буде визначена з 2021 до 2025 року, середньострокова – до 2030 року, довгострокова – до 2045 року. Згідно з новим Порядком, в подальшому, підставою для виключення проекту з затвердженого документу буде відсутність початку реалізації заходу за 2 роки до закінчення терміну його реалізації, визначеного Планом розвитку.

Члени Ради порту обговорили стан виконання та актуалізацію заходів Плану розвитку порту. Домовились про коригування діючого Плану розвитку та одночасного ведення роботи з розробки Майстер-плану порту, який буде взятий за основу та має бути затверджений у 2021 році.

Учасники наради також ознайомились з презентацією проекту розвитку ТОВ «Спеціалізованийзерновий термінал «Чорноморськ» та обговорили деякі проблемні питання й пропозиції щодо покращення діяльності морського порту Чорноморськ.

5

6