Впродовж тижня з 7 по 13 серпня Державна екологічна інспекція виявила низку порушень природоохоронного законодавства, розрахувавши 30 мільйонів гривень за ці порушення. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.
«З 7 по 13 серпня Держекоінспекція:
• провела 470 перевірок на 257 об’єктах;
• склала 445 протоколів про адміністративні правопорушення;
• понад 158,8 тис. грн – накладено штрафних санкцій;
• понад 123 тис. грн – стягнуто до державного бюджету;
• відкрито 3 кримінальні провадження;
• понад 30 млн грн збитків розраховано за порушення вимог природоохоронного законодавства;
• понад 3,6 млн грн – пред’явлено претензій;
• майже 121,9 тис. грн – стягнуто збитків в добровільному та примусовому порядку», – написав Андрій Мальований.
Зокрема, інспектори ДЕІ виявили велику кількість фактів незаконної вирубки дерев у різних областях.
«Найбільш резонансні порушення вимог природоохоронного законодавства були щодо незаконної рубки дерев.
На Вінниччині.
За незаконну рубку 1227 дерев до ступеня припинення росту дерев різнопорідного складу розраховано збитків на понад 20 млн грн. Матеріали скеровано до Управління СБУ у Вінницькій області для прийняття рішення щодо відкриття кримінального провадження.
На Миколаївщині.
За незаконну рубку 70 дубів у полезахисній смузі Широківської об’єднаної громади Снігурівського району нараховано збитків на понад 890 тис. грн. Матеріали скеровано до Снігурівського ВП ГУНП в Миколаївській області для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.
На Сумщині.
За незаконну рубку лісових насаджень пред’явлено претензії на 683,5 тис. грн ПДАП «Путивльський агролісгосп» та на понад 1 млн грн КДАП «Кролевецький агролісгосп». Матеріали готуються для передачі в правоохоронні органи.
На Чернігівщині.
За незаконну рубку дерев різнопорідного складу в полезахисній смузі Волосківської сільської ради Менського району нараховано збитків на понад 5 млн грн.
У Дніпропетровській області.
АТ «Дніпровська ТЕЦ» за самовільне використання водних ресурсів без дозволу на спеціальне водокористування пред’явлено претензію на понад 666 тис. грн. Матеріали скеровано до ГУНП у Дніпропетровській області», – зазначив Андрій Мальований.