Смарт-Холдинг веде переговори з китайцями про логістичний парк у Миколаєві та розвиток порту “Очаків”

Представники топ-менеджменту промислово інвестиційної групи Смарт-Холдинг і China Railway Construction Corporation Ltd (Китай) обговорили можливості співпраці та реалізації спільних інвестиційних проектів у сфері транспортної інфраструктури та логістики.

В ході зустрічі китайським гостям були представлені інвестиційний проект розвитку індустріального парку на базі логістичного хаба, керованого компанією «Наваль-Парк» в Миколаєві, а також проект розвитку існуючого порту «Очаків», включаючи поглиблення дна й будівництво нової інфраструктури.

Китайська сторона висловила зацікавленість в проектах і продовжить більш глибоке їх вивчення. Сторони домовилися про продовження діалогу і організації відвідування обговорюваних об’єктів.

З боку Смарт-Холдингу в зустрічі взяли участь генеральний директор Олексій Пертін, перший заступник генерального директора Юлія Кірьянова і інші представники топ-менеджменту компанії. З китайської сторони – виконавчий директор дочірнього підрозділу CRCC – CRCC14 Overseas Construction and Development Co Ltd Лі Чунчен (Li Junqiang) і заступник генерального директора China Railway 14th Bureau Group Ван Чуан (Wang Chuang).

Довідка:

Морський торговельний порт «Очаків» розташований на Дніпро-Бузькому лимані в Миколаївській області на північно-східній околиці міста Очакова. В даний час порт має потужності для перевалки вантажів в обсязі понад 0,5 млн тонн на рік. У порту функціонують 5 причалів з глибинами до 7,35 метрів. В рамках інвестиційного проекту на базі діючого малого порту планується створити один з глибоководних гирлових портів на Чорному морі. У порту передбачається побудувати вугільний, зерновий термінали, а також термінал з перевалки залізорудної сировини. Акваторію порту планується поглибити до 15-18 метрів. Також передбачається будівництво 70 км підводного залізничної гілки.

У 2016 році в Смарт-Холдингу прийнято рішення створити логістичний хаб в форматі індустріального парку з акцентом на вантажоперевалку продукції аграрного сектора та металоконструкцій на території терміналу «Наваль Парк» (Миколаїв). Проект передбачає інтеграцію виробництва, логістики та інших допоміжних функцій.

China Railway Construction Corporation (CRCC) – друга найбільша державна будівельна компанія Китаю, яка займається будівництвом транспортної інфраструктури, виробництвом спеціального будівельного обладнання, житловою нерухомістю, а також логістикою. Має представництво в Україні. Підрозділи компанії в рамках відповідних меморандумів з Мінінфраструктури планують реалізовувати в Україні проекти розвитку залізничної інфраструктури, а також інфраструктури внутрішнього водного сполучення.