На засіданні Ради порту Ольвія обговорили пілотний екологічний проект «Зелений порт»

За ініціативи керівника ДП «АМПУ» Олександра ГОЛОДНИЦЬКОГО філія «Ольвія» перейшла до реалізації чергового етапу впровадження проекту, розпочатого ще в 2018 році. З огляду на те, що більшість українських портів розташовані в промисловій зоні приморських міст на узбережжі Чорного та Азовського морів — істотним фактором їх подальшого стабільного розвитку є зменшення антропогенного навантаження на навколишнє середовище регіонів.

«Даний проект є результатом багаторічного аналізу роботи провідних європейських портів та міжнародних стандартів IMO. Він включає всі сучасні напрацювання в сфері охорони навколишнього середовища в морських портах. Керівництвом ДП «АМПУ» поставлена задача створити комплексну програму розвитку системи екологічної безпеки, яка включає всі аспекти – моніторинг, поводження із забрудненнями та ліквідація аварій. Порт Ольвія вибраний базовим портом для реалізації пілотного проекту, оскільки він володіє зручним географічним розташуванням (всередині між портами України, та може бути використаний, як базовий для реагування на загрози), кваліфікованим персоналом, який очолює досвідчений керівник, та гарними напрацюваннями в цьому напрямку.»,— зазначив директор департаменту організації роботи портів В’ячеслав ВОРОНИЙ.

«Реалізація запропонованих заходів допоможе підвищити рівень нагляду за станом навколишнього природного середовища в морському порту. Сконцентрує в одному місці — Центральному Пункті Управління, збір всієї інформації по моніторингу за об’єктами навколишнього середовища в зоні виробничої діяльності порту, що дозволить швидко реагувати на можливі аварійні ситуації та надійніше виявляти джерело забруднення акваторії та наблизить стан екологічної безпеки на території та акваторії порту до міжнародних стандартів»,— підкреслив начальник філії «Ольвія» Андрій ЄГОРОВ.

Також зазначили, що закупівля та зберігання мінімального запасу засобів локалізації та ліквідації розливів забруднюючих речовин дозволить бути в постійному режимі готовності у разі виникнення великого розливу у регіоні та забезпечить допомогу в локалізації та ліквідації забруднення у разі нестачі засобів для локалізації та ліквідації в інших філіях.

Проект також передбачає використання супутникового моніторингу, дронів, автоматичних датчиків контролю води та повітря, систему збору, аналізу даних та оповіщення, спеціалізоване обладнання для локалізації, збору та ліквідації забруднень тощо.

Наприкінці, В’ячеслав Вороной закликав суб’єктів господарювання активно долучатись до проекту та наголосив, що перш за все охорона навколишнього середовища це відповідальність не перед законодавством, а перед своєю совістю та майбутніми поколіннями.

Ознайомитися з презентацією можна тут