АМПУ взяла участь у формуванні першого Добровільного національного огляду щодо прогресу у досягненні Цілей сталого розвитку

15 липня 2020 рокуУкраїна вперше представила перед світовою спільнотою Добровільний національний огляд щодо прогресу у досягненні Цілей сталого розвитку. Огляд щодо прогресу бізнесу в цій сфері підготував Глобальний договір ООН в Україні.

У документі представлені кейси українських компаній, які поставили собі за мету працювати у відповідності до ЦСР і зробили їх частиною своїх бізнес-стратегій. 

ДП «Адміністрація морськихпортів України» звітує про результати підприємства у досягненні Цілі збереження та раціонального використання океанів, морів і морських ресурсів в інтересах сталого розвитку в рамках проєкту «Впровадження, розвиток та вдосконалення системного управління охороною навколишнього природного середовища у морському співтоваристві з метою забезпечення запобігання аварійних ситуацій та зменшення впливу на довкілля, раціонального використання природних ресурсів», який реалізується з 2015 року та має більше 100 партнеріворганів влади,представників експертного середовища, національних та міжнародних профільних громадських організацій та об’єднань. Ключовим рішенням проєкту стало Створення концепції розвитку природоохоронної діяльності АМПУ, яка наразі успішно реалізується.

USPA UN

За 5 років маємо низку конкретних результатів в сферах екологічного менеджменту та безпеки, регламентації перевірок, правил поводження з судновими відходами та залишками вантажу, моніторингу стану акваторій портів та оновлення засобів виявленння та локалізації забруднень, співпраці та запозичення кращого іноземного досвіду, соціальних та інформаційних проєктах тощо. 3і старту проєкту співробітниками відповідальних служб ДП «АМПУ» прийнято з суден понад 135 тис куб.м забруднюючих речовин та вод, що їх містять, а також11 тис. куб.м сміття та відходів, забезпечено моніторингові дослідження стану довкілля в акваторіях13 морських портів на площі понад 73,5 тис. га, виявлено та ліквідовано понад 75 випадків забруднень акваторій морських портів нафтопродуктами та рослинними оліями. Більше цифр та фактів дивітьсяу повній версії Добровільного огляд щодо прогресу бізнесу в Україніу досягненні Цілей сталого розвитку за посиланням.

Добровільний національний огляд щодо прогресу у досягненні Цілей сталого розвитку (ЦСР) — це звіт, який представляють країни-учасниці ООН з періодичністю у 3–5 роківна Політичному форумі високого рівня зі сталого розвитку ООН, щоб оцінювати прогрес у досягненні Цілей. Раніше про свої здобутки вже звітували Данія, Японія, Швеція, Фінляндія та інші країни. Цьогорічна тема Форуму — “Прискорені дії та шляхи трансформації: реалізація десятиріччя дій та досягнення в інтересах сталого розвитку” (рішення ГА 74/508). У 2020 році презентують свої огляди Україна і ще 46 країн.

Документ підготовлений Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за участю інших державних та недержавних організацій, серед яких Глобальний договір ООН в Україні.

Підсумок цієї глобальної дослідницької роботи 15 липня2020 р. презентувала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

USPA UN ob

Довідково.

Про Глобальний договір ООН.

Мережа Глобального Договору в Україні є офіційним представником глобальної мережі UN Global Compact. Як особлива ініціатива Генерального секретаря ООН, Глобальний договір Організації Об’єднаних Націй — це заклик до компаній погоджувати свою діяльність та стратегію з десятьма універсальними принципами у галузі прав людини, праці, навколишнього середовища та боротьби з корупцією. Створений у 2000 році, мандат Глобального договору ООН полягає в керівництві та підтримці глобальної ділової спільноти у просуванні цілей та цінностей ООН за допомогою відповідальних корпоративних практик. До мережі можуть приєднатись всі охочі компанії, які працюють відповідно принципам сталого розвитку. Маючи понад 11 000 компаній та 3000 підписантів, що не є комерційними організаціями, з більш ніж 160 країн світу та понад 60 локальних мереж, це найбільша ініціатива корпоративного сталого розвитку у світі.