Миколаївська філія ДП «АМПУ» ліквідувала розлив олії в акваторії порту

Розлив стався у неділю,12 липня2020 року,на причалі № 3 Миколаївської філії ДП «АМПУ» (адміністрація Миколаївського морського порту). Під час вивантаження автонавантажувача з судна New Challenge, внаслідок пориву стропи судового крану, було пошкоджено олійний трубопровід ТОВ «Евері», яке в той час здійснювало вантажні операції з судном. Зафіксована площа забруднення акваторії становила 400 кв.м

Фахівці Миколаївської філії ДП «АМПУ» оперативно відреагували на аварійну ситуацію під час вантажних робіт на причалі. Завдяки попередньо встановленим боновим загородженням на причалі № 4 та оперативній постановці бонових загороджень на причалі № 3, вдалось запобігти значному поширенню плями рослинної олії акваторією порту. Про випадок, який може завдати шкоди екології, відповідно до діючого законодавства, зокрема Водного кодексу України, було сповіщено Державну екологічну інспекцію Миколаївської області.

Представники Державної екологічної інспекції, що прибули до портуза викликом ДП «АМПУ», в рамках діючого Плану взаємодії на акваторії Миколаївської філії ДП «АМПУ» з локалізації та ліквідації аварійних розливів забруднюючих речовин, відібрали проби води в місці забруднення для визначення впливу розливу рослинної олії на навколишнє природне середовище.

Після цього Адміністрація Миколаївського порту приступила до ліквідації наслідків розливу олії, на виконання Закону України «Про морські порти України» та Порядку надання послуг із забезпечення запобігання і ліквідації розливу забруднюючих речовин у морських портах України, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 21.08.2013 № 631. В роботу було запущено спеціалізоване судно т/х «МНМС-101», використано сорбентні матеріали. Загалом від рослинної олії очищено 400 кв. м акваторії.

Станом на 11.00 13.07.2020 забруднення акваторії та території Миколаївського порту ліквідовано.

130701

 

130702

130703