8 липня Уряд оновив Cтратегію відродження вітчизняного авіабудування шляхом внесення змін до плану заходів з її виконання та продовження строків реалізації до 2030.

9 липня відбулося засідання робочої групи під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлії Свириденко, за участю керівників підприємств галузі, представників Державного концерну “Укроборонпром” та ЦОВВ. На зазначеному засіданні прийнято рішення взяти за основу, розроблений членами робочої групи, проект концепції Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості України на період 2021-2030 років. Наступним етапом стане погодження концепції програми центральними органами виконавчої влади.

Метою Програми є створення умов для реалізації проектів інноваційних досліджень і розроблення нових конкурентоздатних авіаційних технологій, матеріалів, виробничих процесів та обладнання, проведення випробувань, реалізація і впровадження яких дозволить забезпечити розробку та рентабельне серійне виробництво високотехнологічної продукції авіаційної промисловості України, розробити зразки нових конкурентоспроможних моделей серійних, модернізованих пасажирських і вантажних літаків, вертольотів, двигунів до них, малошумних гвинтів, авіаційних тренажерів, іншої авіаційної техніки, а також сприятиме її експорту на зовнішні ринки.

Передбачені Програмою дослідження та інноваційні розробки будуть також спрямовані на зменшення негативного впливу авіаційного транспорту на навколишнє середовище, а саме:

  • зменшення викидів в атмосферу окисів вуглецю та азоту;
  • зменшення рівня шуму;
  • зменшення рівня нанесення шкоди довкіллю в процесі розроблення, випробувань і виробництва авіаційної техніки і матеріалів.

“Результатом реалізації програми має стати створення нових конкурентоздатних авіаційних технологій, матеріалів, виробничих процесів та обладнання, які використовуватимуться у серійному виробництві літаків, авіаційних двигунів та іншої авіаційної техніки. У свою чергу обсяг реалізованої продукції на період до 2030 року, за оцінками, досягне рівня 300-350 млрд грн, що дасть змогу спрямувати до бюджетів всіх рівнів близько 100-120 млрд грн та забезпечить зростання заробітної плати зайнятих у галузі у 1,6 раза”, – коментує ефект від впровадження програми Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

“Програма сприятиме збереженню не менше як 50 000 та створенню не менше як 6 000 робочих місць за період 2021-2030 років в авіаційній промисловості і підвищенню їх професійного рівня”, – додає заступник Міністра Юлія Свириденко.

Стратегія розвитку вітчизняного авіабудування на період до 2030 року за посиланням: https://bit.ly/3gQJcaJ