Україна отримала від ЄС 11,5 млн євро в рамках програми бюджетної підтримки української публічної адміністрації в умовах кризи COVID-19. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку подальшого розвитку системи державного управління в Україні, зокрема задля підвищення її ефективності та стійкості в умовах чинної кризи, спричиненої COVID-19. Кошти будуть зараховані до загального фонду державного бюджету.

Загалом ЄС виділив 90 млн євро в рамках програми бюджетної підтримки на реформування державного управління на період 2016-2021 роки. Чинна виплата є черговою після вже наданих трьох траншів. Останній транш на суму 26 млн євро заплановано на 2021 рік та буде наданий за умови продовження рішучих намірів Уряду щодо втілення в життя Принципів державного управління ОЕРС/SIGMA, реалізації та оновлення Стратегії реформування державного управління на основі якісного Закону «Про державну службу» та прийняття закону про загальну адміністративну процедуру. Саме ці законодавчі ініціативи обговорювались 6 липня під час вісімнадцятого засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління.

«Реформа державного управління є однією з ключових реформ, що наразі відбуваються в Україні. Незважаючи на пандемію, ця реформа активно впроваджується. Велика подяка за підтримку та плідну співпрацю Голові Представництва ЄС в Україні пану Послу Матті Маасікас. Ми й надалі будемо робити все можливе, щоби реформа державної служби забезпечила дотримання основних принципів публічного врядування, підзвітності та прозорості для здобуття й зміцнення довіри громадян та бізнесу до державних інституцій», – зазначив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.