Понад 5,5 млн грн штрафу сплатила Адміністрація морських портів України за рішенням АМКУ

Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» в повному обсязі сплатило накладений Антимонопольним комітетом України штраф за зловживання монопольним становищем. 

Завдяки ефективній роботі Комітету бюджет країни поповнився на понад 5,5 мільйонів гривень.

Нагадаємо: впродовж 2017 – 2018 років держпідприємство «Адміністрація морських портів України», окрім корабельного збору, стягувало з суден кошти за послуги з оформлення приходу суден в порт, оформлення виходу суден з порту та перевірки суден на відповідність вимогам Міжнародного кодексу з охорони суден і портових засобів.

Антимонопольний комітет встановив, що ці послуги вже входили в корабельний збір тож ДП «АМПУ» не мало підстав для їх стягнення.

Тому в грудні 2019 року Тимчасова адміністративна колегія АМКУ своїм рішенням визнала дії Адміністрації морських портів України порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції. Комітет постановив, що такі стягнення були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку і є зловживанням монопольним становищем. Відповідно до рішення на ДП «АМПУ» було накладено штраф у розмірі 5 мільйонів 530 тисяч гривень.