25 червня ВП «Енергоатом-Трейдинг» успішно продав усі шість лотів, що були виставлені для торгів на майданчику ТБ “Українська енергетична біржа” – сумарно це склало 1 325 100 МВт/год електроенергії базового навантаження в торговій зоні ОЕС України.

Відповідний аукціон став можливим після рішення Уряду про допуск НАЕК «Енергоатом» на ринок двосторонніх договорів з українськими промисловцями.

Раніше Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Антикризового енергетичного штабу наголосив, що вихід «Енергоатому» на ринок двосторонніх договорів дозволить покращити фінансовий стан компанії.

«Реалізація «Енергоатомом» своєї електроенергії на аукціонах – це один з урядових кроків для виводу енергетичної галузі України із затяжної кризи. Це збільшення конкуренції, а також фінансове оздоровлення лідера української генерації – НАЕК «Енергоатом», – підкреслив голова Уряду.

В результаті шестигодинних торгів усі шість лотів було продано за взаємовигідними ринковими цінами.

Довідково

Період відпуску/відбору електричної енергії – 01.07.2020 – 31.12.2020.

Стартова ціна – 1500 грн/МВт/г (без ПДВ), кількість лотів – 300 (6 пакетів по 50 лотів).

У спеціальних сесіях з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами беруть участь покупці, які купують електричну енергію винятково для власного споживання.