- Деталі
- Створено: Понеділок, 22 червня 2020, 12:38
Адміністрація морськихпортів України занепокоєна збільшенням кількості виявлених випадків забруднення акваторії Чорного моря з суден, що здійснюють скид залишків вантажу та промивних вод, зокрема поза межами портів.
У четвер 18.06.2020 за ініціативи ДП «АМПУ» в конференц-залі головного офісу компанії в Одесі відбулася нарада за участюпредставників Державної прикордонної служби України, Чорноморського міжрегіонального управління Морської адміністрації, Державної екологічної інспекції та її територіального підрозділу в Одеській області.
Учасники наради проаналізували останні випадки забруднення Чорного моря іноземними суднами та визнали їх такими, що порушують вимоги Міжнародної конвенції по запобіганню забрудненню з суден (МАРПОЛ 73/78).
Тільки за останні2 тижні від Державної прикордонної служби України надійшлаінформація про два випадки забруднення акваторії Чорного моря, виявлені під час здійснення повітряного патрулювання над Чорним морем.
Так, 05 червня літак Одеської ескадрильї Держприкордонслужби виявив пляму біля вантажного судна «CL TERESA». За результатами перевірки судна, капітан теплохода підтвердив факт промивання трюмів і скидання в морезалишків бокситів та промивної води. До капітана судна Державною екологічною інспекцією застосовано штрафні санкції за адміністративне правопорушення.
11 червня літак Одеської ескадрильї Держприкордонслужби виявив забруднення акваторії Чорного моря судном «MAIRAKI».За наявною інформацією, судно «MAIRAKI» вийшло з морського порту Південний та на момент виявлення забруднення рухалось вже за межами територіального моря України в напрямку протоки Босфор. Про зазначений факт ДП «АМПУ» оперативно сповістило Державну службу морського та річкового транспорту України, яка, в свою чергу, має повноваження звертатися до компетентнихорганів держави, куди прямує судно-порушник,а такождо країни, під прапором якої ходить це судно.
Також на нараді було зазначено, що ще декілька випадків можливого забруднення було попереджено саме завдяки оперативним спільним діям Державної прикордонної служби України, Морської адміністрації та ДП «АМПУ».
За результатами проведеної наради учасниками досягнуто згоди щодо необхідності посилення контролю за забрудненням акваторії Чорного моря та напрацювання чіткого алгоритму взаємодії між сторонами, які задіяні у запобіганні, виявленні, встановленні та ліквідації фактів забруднень. Морські води України та море біля берегів нашої Держави повинні стати чистішими, над цим ми уже працюємо!