Максим Степанов: МОЗ збільшило кількість лабораторій з тестуванням на COVID-19 із 4 до 69

За час пандемії коронавірусу в Україні Міністерство охорони здоров’я збільшило кількість лабораторій, де проводять тестування на коронавірус, із 4 до 69.

Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив у інтерв’ю провідним українським телеканалам.

“Коли ми запровадили карантин, тобто станом на середину березня, кількість лабораторій, які могли виконувати аналізи ПЛР, складати 3-4 лабораторії. Сьогодні це 69 лабораторій. Це питання й до людей, які тут працювали і були не готові до такого виклику, як коронавірус. Зараз це 69 лабораторій і ми постійно розширюємо і залучаємо в тому числі й інші лабораторії, купуємо устаткування” , – наголосив Максим Степанов.

За словами очільника відомства, з 25 лабораторних центрів, які у структурі МОЗу, останній раз до епідемії закупівля обладнання була у 2009 році.

“Це безпосередньо і про обладнання на якому робить тестування. І все воно було фактично у непрацюючому стані. Ми оновили це обладнання, додатково були залучені фахівці, які самі стали лаборантами і робили ці аналізи. Коли я прийшов на посаду, ми робили 500-600 тестів на добу. На сьогоднішній день цей показник складає 12 тисяч і ми постійно збільшуємо цю кількість” , – підкреслив Максим Степанов.