Уряд підтримав законопроект, який врегульовує питання реорганізації місцевих органів виконавчої влади та ОМС після утворення нових районів

Сьогодні на позачерговому засіданні Уряд підтримав розроблений Мінрегіоном проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів». Законопроект спрямований на врегулювання процесу реорганізації місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в Україні у разі утворення та ліквідації районів.

«Після ліквідації районів і створення нових, має пройти реорганізація місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. І ми вже зараз маємо знати, як будуть вирішуватись питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та інших зобов’язань», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Проект закону, зокрема, пропонує врегулювати питання правонаступництва майна, прав та обов’язків районних рад ліквідованих районів, завершення повноважень та правонаступництва органів місцевого самоврядування в разі затвердження територій територіальних громад за рішенням Кабінету Міністрів України. Також  пропонує уповноважити Уряд утворювати та ліквідовувати місцеві (районні) державні адміністрації.

Крім того, проект Закону визначає особливості державної реєстрації органів місцевого самоврядування в умовах зміни адміністративно-територіального устрою, а також особливості найменування адміністративно-територіальних одиниць.

За оціночними розрахунками, зменшення кількості районних державних адміністрацій та районних рад призведе до зменшення витрат з державного та місцевих бюджетів у 2021 році на понад 5 млрд грн.