Держекоінспекція отримає статус правоохоронного органу – Андрій Мальований

Державна екологічна інспекція офіційно отримає статус правоохоронного органу, що дасть можливість ефективно протидіяти недопускам інспекторів на підприємства, які вони перевіряють.

Зокрема, за недопуск доведеться сплатити штраф 50-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, відбути виправні роботи або ж бути арештованим на строк до 6 місяців. 

Про це 11 червня на пресконференції в інформаційному агентстві «Українські новини» повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований. 

«Проблема недопусків інспекторів на підприємства сьогодні фактично паралізує нашу роботу. Бо наразі будь-який керівник заводу, куди прийшла перевірка, може просто дати наказ охороні на прохідній не пропускати співробітника інспекції і він нічого не може вдіяти. Натомість, не треба забувати, що згідно із законом «Про охорону навколишнього середовища» Держекоінспекція має правозастосовні та правоохоронні функції. Ми маємо право зупиняти та оглядати транспортні засоби, вилучати знаряддя незаконних дій та незаконно здобуті ресурси, безперешкодно обстежувати підприємства, доставляти порушників до правоохоронців», – наголосив Андрій Мальований. 

За його словами, не вистачає лише повного юридичного закріплення в Положенні про інспекцію статусу правоохоронного органу. 

«Дуже сподіваюсь, що це відбудеться найближчим часом, Кабінет Міністрів ухвалить відповідне рішення. Тоді за недопуск інспектора на підприємство порушник підпадатиме під дію статті 343 Кримінального Кодексу України. Вона передбачає штраф 50-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправні роботи або арешт до 6 місяців. Також на інспекторів розповсюдяться усі гарантії захисту від посягань на життя, здоров’я чи майно – їхнє або їх близьких», – заявив голова Держекоінспекції. 

Він відзначив, що величезні ризики, яким піддається інспектор під час виконання своїх обов’язків, мають бути компенсовані відповідним статусом та достойною оплатою праці. 

«Треба зробити так, щоб екологічних інспекторів поважали в суспільстві, а не вважали «хлопчиками для биття» для власників підприємств. Для цього з одного боку слід системно боротися з корупцією в їхньому середовищі, а з іншого – підвищувати юридичний статус, платити гідну зарплату й вимагати якісної ефективної роботи», – переконаний Андрій Мальований.