Павлоградський хімзавод виготовлятиме тверде паливо для українських ракетних комплексів «Вільха» та «Нептун»

Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив сьогодні, 6 червня, під час робочого візиту на завод. 

Президент України Володимир Зеленський, РНБО та Уряд прийняли рішення про розгортанні робочих програм та створенні нових робочих місць.

«Декілька місяців тому в нас була ситуація, коли Павлоградський хімічний завод майже припинив роботу. Велику кількість людей звільнили, бо згорнули низку програм.  Це було зроблено не кваліфіковано, помилки допустили місцеві керівники і керівники в Києві. Я знаю проблематику цього підприємства ще з 2014 року. Кабінет міністрів та РНБО прийняли рішення – розгорнути програми створення твердого палива для українських ракетних комплексів «Вільха», «Нептун» та інших. Крім того, окремо Уряд виділив кошти для утилізації ракетного палива, чим також займається цей завод», – заявив Арсен Аваков. 

Міністр додав, що головне завдання, щоб КБ «Промінь», Павлоградський хімзавод та низка інших оборонних підприємств змогли випускати ракетні комплекси, які здатні обороняти наші морські і сухопутні кордони. 

Арсен Аваков заявив, що після візиту він відзвітує Президенту України, які проблеми є на виробництві та як їх можна вирішити. 

«Окремо також необхідно вирішувати питання Павлоградських шахт. Уряд шукає рішення, щоб найближчим часом ці шахти запрацювали»,  -додав очільник МВС. 

Директор заводу Леонід Шиман зазначив, що у лютому Указом Президента була відновлена ракетна програма та внесені зміни до оборонного замовлення. 

«Наразі ми плануємо набрати близько 540 робітників. І вже найближчими тижнями ми відновимо виробництво ракетних комплексів для потреб Міноборони. Це стосується «Вільхи М», «Тайфун» і оперативно – тактичних комплексів «Гром». Звісно, що таке високоточне озброєння значно посилить військову здатність Збройних сил, а в подальшому, ми хочемо розширити виробництво і збільшити штат до півтори тисячі робітників», – наголосив Леонід Шиман. 

Арсен Аваков сказав, що керівництво заводу ввело окремий контроль за дотриманням екологічної безпеки, як на заводі, так і в районі виробництва. 

Павлоградський хімічний завод займається чотирма напрямами діяльності – утилізація, виробництво палива для ракет, виробництво ракетних двигунів та виробництво вибухових матеріалів. Всі виробничі процеси, які пов’язані з вибухівкою чи небезпечними хімічними речовинами, відбуваються автоматично, без участі людей, щоб мінімізувати ризики на виробництві.