Ігор Петрашко обговорив з Послом Німеччини пріоритетні напрями двосторонньої співпраці

3 червня відбулася зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анкою Фельдгузен.

Метою зустрічі стало обговорення стану та перспектив торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між країнами, реалізації спільних проектів та обмін досвідом у економічному відновленні після COVID-19.

«Німеччина є нашим надійним партнером, яка за результатами 2019 року посіла перше місце серед торговельних партнерів України з країн Європи. Зокрема, за минулий рік обсяг торгівлі між Україною та Німеччиною збільшився на 3,1% та склав $9,3 млрд. Ми вдячні нашим німецьким колегам за участь у проектах технічної допомоги, та експертну підтримку в реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», – зауважив Ігор Петрашко.

За словами Міністра, у нинішніх умовах продовольча безпека є одним із пріоритетів усіх країн. Україна, як гарант світової продовольчої безпеки, докладає усіх зусиль для виконання своїх міжнародних зобов’язань та постачає продукцію АПК на зовнішні ринки.

Учасники заходу обговорили активізацію двосторонньої співпраці у сфері економічного розвитку, галузі сільського господарства, безпеки харчових продуктів, енергоефективності, покращення бізнес-клімату, інфраструктури тощо. Українська сторона поінформувала про кроки щодо антикризових ініціатив, спрямованих на підтримку малого та середнього бізнесу, доступу до дешевого та довгострокового фінансування для українського бізнесу, локалізації державних замовлень, тобто надання переваг тим, хто виробляє в Україні, підтримки експортного потенціалу.

Співрозмовники наголосили на важливості проведення 11-го засідання українсько-німецької Групи високого рівня та 4-го українсько-німецького економічний форуму відразу після відновлення міжнародної діяльності та зняття обмежень, спричинених пандемією COVID-19.