Уряд затвердив законопроект про гарантії банкам, який дозволить бізнесу отримувати більш доступні кредити

Кабінет Міністрів України ухвалив пропозиції законодавчих змін, що дозволять надання малому і середньому бізнесу, що зазнав фінансових втрат внаслідок пандемії COVID-19, доступу до фінансових ресурсів, шляхом отримання кредитів з частковою державною гарантією. Законопроект пройшов слухання в профільному комітеті та був доопрацьований згідно пропозицій народних депутатів.

“Саме інструмент надання державної гарантії допоможе банкам-партнерам урядових програм підтримки бізнесу сміливіше видавати позики нашим підприємцям та покращить доступ до фінансів малому та середньому бізнесу України. Це послідовні кроки влади в напрямку доступності фінансів для підприємців”, – прокоментував рішення Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Гарантії надаватимуться Міністерством фінансів за пулом кредитів суб’єктів господарювання, які будуть видаватись банками-кредиторами. Після затвердження Парламентом відповідних змін до Бюджетного кодексу України та Закону України «Про державний бюджет на 2020 рік», Уряд окремими рішеннями встановить умови відбору банків та порядок надання таких гарантій.

Надання часткових державних гарантій на портфельній основі це інструмент допомоги бізнесу, який дозволить підтримати українську економіку в складний період, дати можливість суб’єктам господарювання розвиватись, а громадянам – працювати.