Уряд забезпечив фінансування на впровадження електронної системи ліцензування в сфері державного експортного контролю

Кабінет Міністрів України прийняв рішення збільшити обсяг фінансування в сфері державного експортного контролю для завершення створення та впровадження системи електронного ліцензування.

Зазначене буде здійснено шляхом перерозподілу видатків між бюджетними програмами Мінекономіки в сумі 4,3 млн гривень, без збільшення загального обсягу видатків державного бюджету, передбачених Мінекономіки.

Планується, що переважна частина зазначених коштів буде спрямована на впровадження системи електронного ліцензування, що є вкрай актуальним питанням в контексті оптимізації всієї системи державного експортного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання.

Запровадження системи електронного ліцензування дозволить автоматизувати процес надання адміністративних послуг та нагляду, забезпечити прозорість та оперативність рішень, знизивши «людський фактор» при їх прийнятті, оптимізувати обмін даними та взаємозв’язок між державними органами, задіяними в системі експортного контролю, та суб’єктами господарювання від подання заяви та отримання дозволу до надання звітності з міжнародної передачі товарів, які підлягають державному експортному контролю.

«Ми продовжуємо рухатись в напрямку оптимізації та осучаснення національної системи державного експортного контролю за передачами оборонної продукції та технологій. Прийняття сьогоднішнього рішення суттєво зрушить довготривалий процес впровадження електронної системи», – зазначила заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді.

Вона підкреслила, що крім цього, є ряд суттєвих змін, які пропонується запровадити в рамках законопроекту щодо внесення змін до Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання», розробленого Мінекономіки спільно з Держекспортконтролем, який, до речі, визначить правові засади надання Держекспортконтролем послуг в електронному вигляді.

Подальшим кроком буде вирішення технічних моментів функціонування системи, а також створення модулів взаємодії з державними органами, уповноваженими в сфері державного експортного контролю.