У 2020 році мешканцям Дніпропетровщини виписали понад 650 тис. електронних рецептів на «доступні ліки»

Із  початку 2020 року мешканцям Дніпропетровщини виписали 650 тис. електронних рецептів за програмою «Доступні ліки». З них за майже 550 тис.  – вже видали медикаменти. Загалом на 41,3 млн грн. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Вже четвертий рік в Україні діє урядова програма «Доступні ліки». Люди із серцево-судинними захворюваннями, діабетом 2-го типу чи бронхіальною астмою можуть отримати медикаменти безкоштовно або з мінімальною доплатою, – розповіли у департаменті. – Мешканці Дніпропетровщини активно користуються такою можливістю. Цьогоріч понад 77,3 тисячі пацієнтів виписали більше 650 тис. е-рецептів. За цим показником Дніпропетровщина утримує національне лідерство».

Кошти за медикаменти аптекам відшкодовує держава. Вже понад рік ліки видають тільки за електронними рецептами. Оформити їх можна дистанційно у свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Термін дії е-рецепта – 30 днів від дати, коли його виписали.

Медикаменти за держпрограмою видають у 674 аптеках області. Аби отримати необхідний препарат, пацієнту потрібно лише назвати номер рецепта та код підтвердження.

Перелік аптечних пунктів, що долучилися до програми «Доступні ліки», – тут.

Дізнатися більше можна за телефоном «гарячої лінії» – 0 800 50 72 50 або 1545.