Відбулося п’яте засідання Кластера 5 Комітету асоціації між Україною та ЄС

2 червня у форматі онлайн-зустрічі відбулося п’яте засідання Кластера 5 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС. Українську делегацію очолив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка, делегацію ЄС очолила заступниця керівника підрозділу стратегії та інструментів європейської політики сусідства Європейської служби зовнішніх справ Беатріс Сальвадор Гарсіа.

Метою зустрічі стало обговорення актуальних питань двостороннього співробітництва у сферах сільського господарства та розвитку сільських територій, рибальства та морської політики, ріки Дунай, транскордонного та регіонального співробітництва.

Так, сторони розглянули стан виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також останні напрацювання у сфері сільськогосподарської політики України, включаючи земельну реформу, підтримку фермерських господарств та розвиток підприємництва на селі, органічного виробництва та сільського туризму, приведення законодавства України у сфері сільського господарства до норм ЄС.

Крім того, українська сторона ознайомила європейських колег із прогресом у реалізації Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року, станом розроблення Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, функціонування Державного фонду регіонального розвитку, а також застосуванням підходу смарт-спеціалізації в Україні.

За результатами засідання сторони досягли домовленостей щодо продовження співпраці у сфері сільського господарства та розвитку сільських територій, оновлення Аграрного діалогу між Україною та ЄС, оновлення спільної рибогосподарської політики, продовження співробітництва у рамках Східного партнерства, Стратегії ЄС для Дунайського регіону, співпраці з питань Чорного моря та інших програм прикордонного та територіального співробітництва.