У Чорному морі розпочався 20-денний похід на шлюпках майбутніх офіцерів і старшин ВМС України

В Одесі стартував перший похід на шлюпках курсантів 1-го курсу усіх спеціальностей Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія», а також вихованців факультету Десантно-штурмових військ Військової академії (м. Одеса), які у майбутньому будуть офіцерами морської піхоти.

Крім того, у поході беруть участь курсанти-першокурсники Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія», які після закінчення навчання стануть військовими фахівцями за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» й отримають військові звання «старшина».

Військові моряки вийшли в Чорне море на шлюпках Ял-6. Їх супроводжує швидкісний катер ВМС ЗС України типу «Вілард» з медичною групою на борту. Похід триватиме 20 днів. Географія маршруту пролягає від Практичної гавані Одеси і далі безпосередньо по морю до селища міського типу Чорноморське, що на Одещині.

Як повідомив журналістові АрміяInform керівник шлюпочного походу заступник начальника Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» капітан 1 рангу Олександр Веретельников, під час походу курсанти управлятимуть ялами як на веслах, так і під вітрилами. Під керівництвом викладачів кафедри кораблеводіння отримають навички командної роботи, навчаться керувати плавзасобами й ефективно діяти у складі екіпажів. На практиці засвоять штурманську підготовку, забезпечуватимуть навігаційну безпеку плавання, потренуються орієнтуванню на морі та відпрацюють питання боротьби за живучість плавзасобу в складних аварійних обставинах, а також навчаться рятувати людину за бортом.

До слова, на узбережжі Чорного моря неподалік від селища Чорноморське спеціально для розміщення майбутніх офіцерів ВМС України розбили наметове містечко, облаштувати місце для приготування їжі, душові та санвузли. Отже, курсантам створили всі необхідні умови для підготовки. Поки частина курсантів тренуватимуться у морі на плавзасобах, інші навчатимуться на заняттях у табірному містечку. Наприклад, вчитимуться надавати першу медичну допомогу та пройдуть основи курсу лідерства. Крім того, курсанти морської піхоти відпрацьовуватимуть завдання тактики дій морської піхоти.

Для інформації, Ял-6 або 6-весельний ял – морехідна шлюпка з вітрилом. Зазвичай виготовляється з дерева, останнім часом частіше з пластику.  Приводиться в рух веслами, вітрилом або підвісним двигуном. Має наступні параметри: довжина – 6,11 м, ширина – 1,85 м, висота від кіля до планшира – 0,91 м, маса 600-650 кг (дерев’яні), 450-500 кг (пластикові).

  АрміяInform