Майже 100 тисяч працівників вже отримали допомогу по частковому безробіттю

Станом на 1 червня роботодавцями подано 12 763 пакети документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, що дозволить забезпечити фінансову підтримку для близько 150 тисяч працівників.

Зокрема, 9 204 роботодавці вже отримали позитивні рішення для виплати заробітної плати 96 811 працівникам. Решта подавачів отримали рекомендації щодо доповнення необхідного пакета документів. Фактично чисельність одержувачів допомоги, як і нових заявників, зростатиме щоденно.

“Програма діє фактично місяць і на сьогодні ми вже можемо говорити про її ефективність. Держава вже допомогла виплатити зарплати для майже 100 тисяч працівників, роботодавці яких були вимушені зупинити/скоротити свою діяльність через карантин. Заявки приймаються і опрацьовуються центрами зайнятості в щоденному режимі, тож ми закликаємо малий і середній бізнес звертатися за такою допомогою”, – заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Важливо наголосити, що Законом України № 591- ІХ до програми внесені важливі зміни. Зокрема, розширено перелік отримувачів допомоги і відтепер програмою можуть скористатися також фізичні особи-підприємства. Крім того, збільшено строки звернення за фінансовою підтримкою до 90 днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності та звільнено роботодавців від оподаткування ПДФО та військового збору.

За інформацією Державного центру зайнятості, ТОП-5 сфер-учасників програми – це торгівля, пасажирські перевезення, громадське харчування (ресторани, кафе), готельне господарство та промислове виробництво.

Найбільша кількість звернень надійшла від представників малого та середнього бізнесу Сумської, Харківської, Івано-Франківської, Чернігівської, Запорізької областей.

Довідково:

Допомога по частковому безробіттю виплачується роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які зупинили чи скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином.

Для отримання допомоги роботодавцю необхідно звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ. Детально про порядок і умови отримання допомоги по частковому безробіттю можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3gBpSyX.