Комісія з безпеки мореплавства визначила судна, що звільняються від сплати за лоцманську проводку по Херсонському морському каналу

27 травня 2020 року, за ініціативи філії «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ», було скликано нараду постійно діючої комісії з безпеки мореплавства Херсонської Філії ДП «АМПУ» з представниками ПРРС «Широка Балка», портових операторів, агентських та судноплавних компаній.

Основними питаннями порядку денного засідання були:
Порядок отримання дозволу та інформування ПРРС «Широка Балка» щодо безлоцманського проходу суден в акваторії морського порту Херсон.
Отримання дозволу на вихід судна з акваторії морського порту Херсон після сплати портових зборів.
Організацію швартових операцій на акваторії морського порту Херсон.
За результатами обговорення нагальних питань, були визначенні:
Основні критерії суден, що звільняються від обов’язкового лоцманського проведення по РШ № 1, БДЛК і ХМК, першому та другому колінах каналу акваторії МПМ і Спаському каналу. А саме, судна завдовжки менше ніж 140 м з осадкою до 4,0 м, а також буксирні та гідрографічні судна місцевого базування;

  • основні вимоги до порядку отримання дозволу на вихід судна з акваторії морського порту Херсон;
  • алгоритм подачі агентськими компаніями та судновласниками на адресу ОКЦ «Руська коса» інформації щодо погодженого капітаном Херсонського морського порту самостійного (без лоцмана) плавання суден щоразу при вході в канал в районі Очакова чи при виході з акваторії морського порту Херсон.
  • Акцентували увагу на неухильне виконання вимог Обов’язкових постанов по морському порту Херсон, своєчасну сплату портових зборів, дотримання правил при здійсненні швартових операцій суден для недопущення негативних наслідків та уникнення аварійних ситуацій. Нагадали і про постійну перевірку роботи та стану елементів обладнання гідротехнічних споруд.