З 1 червня відбудеться повне відкриття навігації на всіх каскадах Дніпра, – Владислав Криклій

Незважаючи на коронакризу та зміни до держбюджету, Міністерство інфраструктури спільно з новим керівництвом ДП “Укрводшлях” та генпідрядником будівництва забезпечили завершення капітального ремонту Канівського судноплавного шлюзу.

Повністю відкриють навігацію на Дніпрі вже 1 червня. Це на 10 днів раніше, ніж було заплановано.

Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час інспекції Канівського судноплавного шлюзу разом з головою Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури Юрієм Кісєльом, першим заступником міністра інфраструктури Дмитром Абрамовичем та керівником ДП “Укрводшлях” Ігорем Шевердіним сьогодні, 28 травня.

“Судноплавні шлюзи Дніпровського каскаду були збудовані понад 50 років тому. Ще з 90-х проведення їх капітального ремонту відкладалося через нестачу державних коштів. Рішення про ремонт Канівського шлюзу було прийнято у 2018-му, але роботи не проводились у встановлені терміни. Тільки після втручання Міністерства та заміни керівництва ДП “Укрводшлях” ми знайшли можливість завершити капремонт. І навіть на 10 днів швидше від запланованої дати – 1 червня буде відкрита вся навігація”, – сказав Владислав Криклій.

Очільник Міністерства також наголосив на важливості якнайскорішого прийняття закону “Про внутрішній водний транспорт”, який дозволив би вирішити всі проблемні питання, пов’язані з утриманням, ремонтом та модернізацією судноплавних шлюзів на Дніпрі. “Для утримання шлюзів в належному стані законопроєктом 1182-1-д передбачається створення Державного фонду розвитку внутрішніх водних шляхів. З цього фонду фінансуватиметься утримання, реконструкція, ремонт, технічне переоснащення й охорона судноплавних гідротехнічних споруд”, – зазначив Владислав Криклій.

Нагадаємо, що Європейський Союз підтримує схвалення Закону “Про внутрішній водний транспорт” в Україні, позитивно оцінює його і очікує на якнайскоріше прийняття Верховною Радою.